› Kultura i Rozrywka
13:30 / 12.06.2018

Wyrusz w rowerową podróż z Panem Kleksem po Jarocinie. Zapisy do piątku

Wyrusz w rowerową podróż z Panem Kleksem po Jarocinie. Zapisy do piątku

To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin. Tym razem zabierają w podróż tylko najmłodszych. W sobotnim rajdzie pod hasłem "RoweLOVE Podróże Pana Kleksa" mogą wziąć udział dzieci do 11. roku życia. Zgłoszenia do piątku przyjmowane są w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

 

R E K L A M A

 

Impreza rozpocznie się w sobotę 16 czerwca o godz. 9.00 na placu przy Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie, gdzie na uczestników rajdu czeka pokaz tańca przy melodiach z filmowych adaptacji książek o Panu Kleksie w wykonaniu podopiecznych Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej. Potem grupa wyruszy - głównie ścieżkami rowerowymi - do Muzeum Parowozownia, gdzie dzieci będą mogły zwiedzić obiekt i dowiedzieć się kilku kolejowych ciekawostek. Potem uczestnicy przejadą do kina "Echo", gdzie na finał imprezy zaplanowano pokaz filmu "Akademia Pana Kleksa - cz.1". Dodatkowo dla dzieci przygotowana zostanie przez Kawiarnię Filmową zdrowa przekąska, aby zregenerować siły po rowerowej przejażdżce. Przed rozpoczęciem rajdu każde dziecko otrzyma pakiet startowy, w którym będzie się znajdować: woda, kamizelka odblaskowa od Soho, gadżet rowerowy od sklepu rowerowego z Goliny, czapka z Jamiksu.

 

Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą wykwalifikowani instruktorzy, a jednocześnie przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia RoweLOVE Jarocin - Błażej i Monika, ekipa medyczna i techniczna, harcerze z jarocińskiego hufca ZHP oraz strażacy z OSP. Ze względów organizacyjnych i wyjątkowy charakter rajdu liczba uczestników została ograniczona do 150.

 

Koszt udziału wynosi 7 zł za dziecko. Obejmuje on wszystkie atrakcje (w tym - kino, pakiet startowy i zdrowa przekąska) oraz ubezpieczenie. Przy zgłoszeniach rodzice muszą wypełnić zgodę na udział w rajdzie. Na czas seansu, rowery zostaną zabezpieczone na parkingu przy kościele św. Marcina. Jeśli rodzic będzie chciał wziąć udział w rajdzie, otrzyma taką możliwość, ale jako osoba towarzysząca grupie i niebiorąca udziału w przygotowanych dla dzieci atrakcjach. Chętni mogą się zapisywać do piątku w Jarocińskim Ośrodku Kultury. W razie wątpliwości można się też skontaktować z RoweLOVE Jarocin na profilu facebookowym.

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A