› Aktualności
10:49 / 13.07.2018

Za kościołem będzie miejsce do dyskusji. Tratwa i 7 Aniołów na Jarocin Festiwalu

Za kościołem będzie miejsce do dyskusji. Tratwa i 7 Aniołów na Jarocin Festiwalu

fot. Maciej Pisiałek

Wzorem lat poprzednich przestrzeń Jarocin Festiwalu stanie się miejscem ewangelizacji. Tym razem będzie ona miała nieco szerszą formę, którą przygotowują wspólnie Stowarzyszenie „Tratwa” oraz „7 Aniołów” przy współpracy z dziekanem dekanatu jarocińskiego - księdzem prałatem Dariuszem Matusiakiem.

 

Tratwa i 7 Aniołów chcą także stworzyć przestrzeń do dyskusji, dlatego na tyłach kościoła św. Marcina (od strony ulicy Kościelnej) stworzą takie miejsce, gdzie w trakcie Jarocin Festiwalu będzie można porozmawiać i napić się kawy. - Chcielibyśmy, aby właśnie poznanie Ewangelii przez innych odbywało się przez współczesną kulturę - stąd pomysł na animacje kulturalne z zakresu tańca, muzyki, plastyki, teatru oraz dyskusja nad tymi tematami i Ewangelią - podkreśla pochodzący z Jarocina ksiądz Marek Muzyka, prezes Stowarzyszenia „Tratwa” na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży.

W piątek 13 lipca Uliczny Teatr Ognia „Anthony Street”, działający przy parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie, przedstawi na rynku fireshow „Misterium Pokoju” (godz. 22.30) oraz w kilku miejscach, szczególnie w okolicy ruin kościoła Św. Ducha, kilkuminutowe spektakle: „Wołanie”, „Zło dobrem zwyciężaj”, „Pokój” i „Wolność”.

W czasie festiwalu na Rynku powstanie strefa pianina, w której młodzi ze Społecznego Ogniska Muzycznego wraz z Leszkiem Świderskim będą wykonywać muzykę „na żywo”. Będzie również możliwość przyłączenia się do nich. Ponadto przez trzy dni będzie powstawał mural przedstawiający Trzech Archaniołów na rozdzielni naprzeciwko ruin kościoła, a także rzeźba w drewnie.

Zespół „Tratwa Music Project” zadba o oprawę muzycznej mszy św. za zmarłych muzyków rockowych, która odbędzie się w niedzielę 15 lipca o godz. 12.00 w ruinach kościoła Świętego Ducha. Grupa „Mikael” będzie uczyć i pokazywać współczesne tańce ulicy. Organizatorzy zaprosil też jednego z najbardziej znanych twórców chrześcijańskiego hip hopu - „TAU”. Jego koncert odbędzie się w niedzielę na rynku. Początek o godz. 13.30.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%