› Aktualności
08:07 / 29.03.2020

Zaczyna brakować krwi. Przyjdź i oddaj. W niedzielę w kościele lub we wtorki w klasztorze

Zaczyna brakować krwi. Przyjdź i oddaj. W niedzielę w kościele lub we wtorki w klasztorze

Zapasy w bankach krwi zaczynają gwałtownie topnieć. A jest to jedna z takich substancji, której nie da się zastąpić niczym innym ani wyprodukować w sposób sztuczny. Stąd apele do dawców, aby zgłaszali się do punktów i dzieli się tym, co mają najcenniejszego. Najbliższa akcja w Jarocinie akcja już w niedzielę 29 marca. 

 

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zwraca się z prośbą do honorowych dawców oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o udział w akcjach oddawania krwi. W trakcie zachowywane są wszystkie procedury medyczne, dlatego jest ono bezpieczne.

 

W Jarocinie punkt już od wielu lat czynny jest w jednym z pomieszczeń w klasztorze franciszkanów. Ekipa z kaliskiego RCKiK przyjeżdża w każdy wtorek i pracuje w godz. 8.00-11.00. Ten punkt funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.

 

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy zarządzie rejonowym PCK w Jarocinie dodatkowo organizuje w niedzielę 29 marca jednodniową akcję. Krew w salce dolnego kościoła franciszkanów można będzie oddać w godz. 9.00-12.00.

 

 

Apel, szczególnie do młodych - Twój dziadek, babcia, a może rodzice mają problem z kupnem Gazety? Kupcie dla Nich to wydanie. Naprawdę WARTO!

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

 

Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa (www.krwiodawstwo.kalisz.pl) zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. Najbardziej potrzebna jest krew grupy O Rh-, gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków. Potrzebne są jednak wszystkie grupy krwi.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART