› aktualności
22:10 / 17.10.2014

Zagrają koncert na swoje 20-lecie [WIDEO]

Zagrają koncert na swoje 20-lecie [WIDEO]
Okrągły jubileusz istnienia obchodzi w tym roku żerkowska orkiestra dęta. Z tej okazji, w najbliższą niedzielę zagra koncert. Zobacz, jak przygotowuje się do występu

Orkiestra zagrała już ok. 800 razy, a w ciągu dwudziestu lat istnienia przewinęło się przez nią kilkadziesiąt osób. Niektórzy grają w niej od początku, inni dopiero stawiają pierwsze kroki. Wszystkich łączy wielka pasja do muzyki, a napędzają reakcje publiczności.

R E K L A M A

- Wiadomo, członkowie orkiestry nie mają płacone za występy, ale cieszą się bisami i wyjazdami na gościnne koncerty. Bardzo często w związku z tym wyjeżdżają nad morze czy jezioro - mówi Jerzy Nowacki, kapelmistrz Orkiestry Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie.

Członkowie orkiestry tworzą kilkupokoleniową grupę, która bardzo dobrze się rozumie. Są i dziadkowie, i ojcowie. Nie brakuje też rodzeństwa. Niektórzy w orkiestrze znaleźli też swoją drugą połówkę. Najstarszy muzyk ma 75 lat, a najmłodszy 12. - Mamy tutaj członków jednej rodziny np. bliźniaków. Później dziewczynka grająca na waltorni, a na basie jej brat - dodaje.

W przyszłym tygodniu opublikujemy reportaż związany z żerkowską orkiestrą.

Jubileuszowy koncert odbędzie się 19 października o godz. 18.00 w Auli Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta w Żerkowie. Oprócz Orkiestry Dętej MCT z Żerkowa wystąpią Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Żagórów i Orkiestra Dęta ze Środy Wlkp. Wstęp wolny.

(seb)

Wideo: Przemysław Niewiada

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A