› Aktualności
12:10 / 14.02.2019

Zakaz odwiedzin w jarocińskim szpitalu aż do odwołania

Zakaz odwiedzin w jarocińskim szpitalu aż do odwołania

fot. Archiwum

Sezon na grypy i przeziębienia trwa w najlepsze, dlatego w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie zarządzeniem dyrektora ds. medycznych dr. n. med. Włodzimierza Budzyńskiego od wczoraj obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin na oddziałach. Zakaz obowiązuje do odwołania.

 

R E K L A M A

 

Zmienna pogoda niezbyt korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Nie zawsze też ubieramy się  stosownie do temperatury na dworze, do tego jeszcze zima ogranicza nam dostęp do wartościowych warzyw i owoców pełnych witamin. Dlatego też rośnie liczba osób, które mają problemy z chorobami układu oddechowego. Leczenie chorób układu oddechowego bywa trudne, ponieważ wielu pacjentów na własną rękę nadużywa antybiotyków. W efekcie stają się lekooporni i ich  późniejsze leczenie jest długotrwałe. Nierzadko też zdarza się, że jest ono nieskuteczne.

Masz skierowanie na tomograf - zgłoś się do jarocińskiego szpitala [CZYTAJ TUTAJ]

 

Sezon grypowy dopiero się zaczyna. A to właśnie grypa bywa najczęstszym sprawcą powikłań, przez które pacjenci trafiają do szpitala. Powodem hospitalizacji bywa też zwykłe przeziębienie, które źle leczone bądź też zlekceważone powoduje poważniejsze konsekwencje. Dlatego też od 12 lutego aż do odwołania w jarocińskim szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin. 

 

[ZOBACZ TEŻ] Czy jarociński szpital ma kłopoty finansowe? Co na to prezes lecznicy

 

Chodzi o to, aby  zminimalizować ryzyko  w przypadku naszych pacjentów.  Większość z  tych osób ma  osłabioną odporność i nawet zwykły katar może być dla nich bardzo niebezpieczny. W okresie zimowym  takie zakazy stały się już normą i stosuje je większość placówek medycznych. W zeszłym roku wprowadzono go w jarocińskim szpitalu już pod koniec stycznia.

W wyjątkowych sytuacjach chorego może odwiedzić jedna osoba z najbliższego otoczenia. Oczywiście należy to wcześniej ustalić z personelem danego oddziału.

 

R E K L A M A
4
0
oceń tekst 4 głosów 100%
R E K L A M A