Zamki wpuszczane oraz nawierzchniowe - jakie zamki warto wybierać?

Opublikowano:
Autor:

Zamki wpuszczane oraz nawierzchniowe - jakie zamki warto wybierać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Podstawowym podziałem zamków do drzwi są zamki wpuszczane oraz nawierzchniowe. Kiedy dopiero budujemy dom lub chcemy poprawić bezpieczeństwo w domu, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jaki zamek do drzwi będzie spełniać wszystkie nasze wymagania i zagwarantuje nam największe bezpieczeństwo.

Gdzie kupić zamki wpuszczane i nawierzchniowe?


Zarówno zamki wpuszczane, jak i nawierzchniowe można zakupić w specjalistycznych sklepach lub prosto od producentów. Jeśli zależy nam na jakości, to powinniśmy zdecydować się na zakup wybranych zamków na stronie internetowej gerda.pl, gdzie oprócz zamków będziemy mogli także wybrać m.in. model nowych drzwi.

Cała prawda o zamkach wpuszczanych

Zamki tego typu są zazwyczaj najbardziej podstawowym produktem, który stosuje się przy drzwiach zewnętrznych. Ich mechanizm ogranicza się jedynie do konieczności przekręcenia klucza oraz ryglowania i otwierania. Z uwagi na aspekt związany z bezpieczeństwem, bardzo często decydujemy się na większą ilość rygli oraz tworzywo jak najlepszej jakości, wtedy znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo, że włamywacz będzie potrafił dostać się do naszego domu.

Specyfika zamków wpuszczanych

Zamki wpuszczane montowane są w wewnętrznym skrzydle drzwi, przez co główny mechanizm jest ukryty. Kiedy dopiero zamierzamy kupić nowe drzwi do domu lub mieszkania, to możemy wybrać model, który posiada już zamek lub też zdecydować się na produkt, który będzie miał miejsce na zamontowanie zamka. W tej drugiej sytuacji trzeba zdawać sobie sprawę, że najlepiej, jak zajmie się tym specjalista, jednak jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze, to zawsze możemy znaleźć jakiś poradnik i w kilku niezbyt skomplikowanych krokach dokonać samodzielnego montażu zamka. Najważniejsze będzie jednak zakupienie dodatkowej wkładki, czyli elementu, do którego trzeba włożyć klucz, aby cały mechanizm mógł spełniać swoją funkcję. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kiedy wkładka ulegnie awarii, to można ją bez większego problemu wymienić bez konieczności demontowania i wymieniania całego zamka. To zdecydowana zaleta, gdyż takie rozwiązanie pozwala nam sporo zaoszczędzić.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zamkach nawierzchniowych

Ten model zamka do drzwi można stosować na dwa sposoby, po pierwsze jako główny sposób zaryglowania drzwi lub też jako dodatek, który można zamontować przy zamku wpuszczanym. Cały mechanizm polega na przekręceniu i dzięki czemu zaryglowaniu drzwi. Większość ślusarzy zaleca jednak przede wszystkim tę drugą opcję. Wszystko przez to, że jako dodatkowe zabezpieczenia staje się znakomitą ochroną przeciwko włamywaczom, jednak samodzielnie może okazać się niestety zbyt łatwe do otwarcia dla doświadczonego włamywacza. Oczywiście potencjalne włamanie będzie wymagać pewnej siły, przez co być może uda nam się odpowiednio szybko zareagować. Jednak zdecydowanie częściej ten model zamków zalecany jest w drzwiach wewnętrznych lub właśnie jako dodatek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE