› Aktualności
18:10 / 10.04.2019

ZAPISY! Pierwszy rajd szlakiem policji. Historia, surwiwal i gra terenowa

ZAPISY! Pierwszy rajd szlakiem policji. Historia, surwiwal i gra terenowa

fot. Materiały organizatora

Pierwszy w Wielkopolsce Rajd Szlakiem Policji Państwowej II Rzeczpospolitej odbędzie się na terenie Ziemi Jarocińskiej. 8 kilometrowa trasa rajdu przebiegać będzie doliną Lutyni, w lesie pomiędzy pałacami w Słupi i w Witaszycach. Termin zgłoszeń upływa 12 kwietnia.

 

 

 

Celem rajdu organizowanego przez  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu jest upamiętnienie funkcjonariuszy Policji Państwowej II Rzeczpospolitej z Wielkopolski, którzy po napaści ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 r. dostali się do niewoli sowieckiej i w 1940 r. zostali zamordowani przez NKWD w Twerze.

 

Rajd jednocześnie upamiętni przypadającą w 2019 r. 100. rocznicę powołania Policji Państwowej oraz 80. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej. Będzie on miał charakter pieszego marszu terenowego po lesie, połączonego z elementami gry terenowej i surwiwalu. Uczestnicy wykonywać będą zadania inspirowane pracą funkcjonariuszy policji z okresu II Rzeczpospolitej oraz z okresu kampanii wrześniowej i ich ewakuacji na Wschód. Do rozwiązania będą liczne zagadki, a do pokonania terenowe przeszkody.
 

 

W rajdzie udział wezmą patrole złożone od 5 do 10 osób (docelowo może to być jeden opiekun i 9 osób niepełnoletnich). Członkami patroli mogą być zarówno osoby indywidualne, jak i zorganizowane grupy szkolne.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła "Gazeta Jarocińska". 

Zgłoszenia patroli oraz ewentualne zmiany w ich składach przyjmowane są do 12 kwietnia pod adresem mailowym tomasz.cieslak@ipn.gov.pl. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

 

2
2
oceń tekst 4 głosów 50%