› Sport i rekreacja
22:06 / 16.08.2014

Zapłonął olimpijski znicz w Nankin

Zapłonął olimpijski znicz w Nankin

W chińskim Nankin (Nanjing) zapłonął olimpijski znicz. W poniedziałek Patrycja Adamkiewicz walczyć będzie o medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. - Ceremonia otwarcia zostanie nam na długo w pamięci. Tego nie da się opisać – relacjonuje Józefina Nowaczyk-Wróbel, trenerka Patrycji.

R E K L A M A

Kolejny dzień Białych Tygrysic w chińskim Nankin (Nanjing) zaczął się spokojnie. - Mogłyśmy się wyspać, a po śniadaniu miałyśmy jeszcze sporo czasu do treningu. Odwiedziła nas też Irena Szewińska, legenda polskiego sportu – opowiada Józefina Nowaczyk-Wróbel.

Po spokojnym początku dnia rozpoczęły się emocje!

- Już sam wyjazd na ceremonię otwarcia igrzysk był ekscytujący. 250 autokarów zabrało wszystkich z wioski olimpijskiej. Drogi w mieście były zablokowane. Na ulicach mnóstwo ludzi machających do nas, robiących zdjęcia, kręcących filmy. Autobusy jechały w kolumnie, w równych odstępach prosto na stadion – relacjonuje trenerka.

- Kiedy już weszłyśmy na stadion, zobaczyłyśmy te tłumy, światła - pojawiła się gęsia skórka. Ceremonia zaczęła się od wciągnięcia na maszty flagi olimpijskiej i chińskiej. Potem przemówienia, a później prezentacja państw, które reprezentowali chorąży z flagami narodowymi (nie było przemarszu całych reprezentacji jak w seniorskich igrzyskach – przyp. faf).

- Część artystyczna była przepiękna. Fascynujący pokaz chińskiej kultury, widowiskowe akrobacje. Zastanawialiśmy się oczywiście, jak zostanie rozpalony znicz olimpijski. I oczywiście Chińczycy wszystkich zaskoczyli.

Znicz jeat umieszczony na kopule stadionu. Sztafeta olimpijska dostarczyła ogień i odpaliła race, które przeleciały sporą odległość i rozpaliły znicz! Widok niesamowity, wrażenia niezapomniane, tego nie da się opowiedzieć! Jeszcze po powrocie do domu na pewno będziemy to wielokrotnie przeżywać  - opowiada Józefina Nowaczyk-Wróbel.

Ponad dwugodzinną retransmisję z otwarcia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankin można zobaczyć pod adresem http://nanjing.ovp.olympic.tv/ (trzeba wybrać Opening Ceremony) - (rozpalenie znicza od 2:00:00)

Rywalizacja taekwondzistek w kat. 49 kg odbędzie się w poniedziałek. Patrycja Adamkiewicz w pierwszej walce zmierzy się z Belgijką Indrą Craen, z którą wysoko przegrała w pófinale turnieju kawalifikacyjnego do igrzysk (była już wtedy pewna awansu). Walka zaplanowna jest na godz. 17.00 (11.00 polskiego czasu). Drabinki mogą jeszcze ulec zmianie po ważeniu.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A