› Kultura i Rozrywka
17:19 / 11.05.2018

Zapowiada się koncertowy tydzień! Będą imprezy w stylu country, rocka, hip-hopu i nie tylko! [ZOBACZ]

Zapowiada się koncertowy tydzień! Będą imprezy w stylu country, rocka, hip-hopu i nie tylko! [ZOBACZ]

Cotygodniowy Informator Kulturalny.  Koncerty. Imprezy. Wydarzenia. Dni Ziemii Jaraczewskiej. Park w Jaraczewie. Dwie sceny plenerowe. Jarociński Ośrodek Kultury. Spichlerz Polskiego Rocka. Klub Kontrapunkt. Kino Echo. Seanse filmowe. Premiery filmowe.

 

R E K L A M A

 

Country, rock, hip-hop i folk - dla każdego coś miłego. Sprawdźcie nasze propozycje wydarzeń kulturalnych na nadchodzący tydzień. 

Obchody 320 rocznicy założenia i 20 rocznicy reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żerkowie - Stadion Miejski w Żerkowie, w niedzielę 13 maja, od godz. 9.00
Oficjane obchody rozpocznie uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Stanisława w Żerkowie, po której nastąpi występ orkiestry dętej MCT i chóru "Babie lato". Swój program artystyczny zaprezantuje też młodzież szkolna ze SP w Żerkowie. Na godz. 13.30 zaplanowano rozpoczęcie zawodów strzeleckich. W trakcie zawodów udostępnione będą stanowiska do strzelania z broni pneumatycznej długiej i krótkiej.
Przewidziane są atrakcje dla młodzieży i dorosłych oraz poczęstunek, który zapewni Koło Gospodyń z Żółkowa (KGW Żółków).

Przedstawienie teatralne "Niedźwiedź i masza - czyli gdzie moja kasza" - Kino Echo, poniedziałek 14 maja, godz. 10.00 i 17.00
Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Czy to ona trafiła do lasu, czy może Niedźwiedź zabłądził do ludzkich sadyb? Tę historię opowie słupski Teatr Lalki "Tęcza", który sięgnął do źródeł, czyli do rosyjskich baśni, na podstawie których tekst opracowała Marta Guśniowska. Dużo piosenek, mądry, pełen inteligentnego dowcipu tekst o spotkaniu dwóch poznających się wzajemnie światów, z których żaden nie rości sobie prawa do pierwszeństwa. Ale przy tym nie szczędzi drugiemu psikusów i złośliwości. 
Bilety w cenie 15 zł i 20 zł do nabycie w kasie Kina Echo. 

Koncert Kaliber 44 i oficjalne otwarcie Rock Browar Jarocin - Klub Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka, piątek 18 maja, godz. 19.00
Kaliber 44 to znana polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Zaliczana do najważniejszych przedstawicieli gatunku w Polsce. Powstała w 1994 roku w Katowicach z inicjatywy braci Michała i Marcina Martenów.  Wkrótce potem skład uzupełnił Piotr "Mag Magik" i Łuszcz. W 1998 roku po opuszczeniu składu przez Łuszcza formuła Kaliber 44 została rozwinięta o koncertową formację Baku Baku Skład, której członkami byli: bracia Martenowie. W 2003 roku grupa zaprzestała działalności. Jednak w 2013 roku, po 10 latach przerwy doszło do oficjalnej reaktywacji grupy. Przez cały okres działalności artyści wydali 5 albumów. Wśród najbardzoiej znanych singli zespołu znajduja się "Magia i miecz" z 1996 roku, "W 63 minuty dookoła świata" z 1998 r., "3:44" z 2000 r., oraz "Ułamek tarcia" sprzed 2 lat. 
Koncert w Kontrapunkcie odbędzie się z okazji otwarcia Rock Browar Jarocin. 
Bilety w cenie 30 zł i 40 zł do nabycia w Spichlerzu. Uczestnicy nocy muzeów, z wejściówką nie płacą za bilety na koncert. 

Koncert Kroke & Sławomir Berny - Jarociński Ośrodek Kultury, piątek 18 maja, godz. 19.00
Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha "Inland Empire". Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło - płytę East Meets East. 
W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi czy orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się także na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.
Sławomir Berny to polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby i projektu Śrubki. 
Bilety w cenie 30 zł i 40 zł do nabycia w JOK-u i na stronie bilety24.pl.

Dni Ziemi Jaraczewskiej - park w Jaraczewie, piątek 18 maja - niedziela 20 maja
Tegoroczne odchody "Dni Ziemi Jaraczewskiej" będą niczym festiwal z Dzikiego Zachodu, a wszystko za sprawą muzyki, stylu i kultury country. Poniżej szczegółowy plan obchodów:

18 maja, piątek

 • godz. 11.00 - IV Gminna Spartakiada Młodzieży, a zaraz po niej koncert zespołu „Skippers”

19 maja, sobota

 • Na scenie wystąpią: „Seniorki” z Kobierna, „Zgoda” z Kamieńca, „Aktywni” z Rozdrażewa, „Błękitne Modraczki” z Dobrzycy, „Zawsze Młodzi” z Jarocina, „Jawor” z Pogorzeli, „Retro” z Borku Wlkp., „Babie Lato” z Żerkowa, „Razem Raźniej” z Długie Stare, „Malinczoki” i „Tęcza” z Piasków, „Familia” z Kuklinowa, „Złota Jesień” z Jaraczewa, „Szczęśliwa
  godz. 14.00 - III Jaraczewska Biesiada Seniorów
  13” ze Środy Wlkp., „Harfa” z Kobylia, „Chrzanianki” z Chrzana oraz chór „Consensus” z Książa Wlkp.
 • godz. 20.00 - majówka z zespołem „A-TO-MY”

20 maja, niedziela - Jaraczewo Chcemy Country

 • godz. 14.00 - przegląd piosenki dziecięcej „Moja Planeta Country”
 • godz. 16.00 - koncert country „Paweł Bączkowski & Country Roll Band”
 • godz. 18.00 - koncert „Dorosłe dzieci mają... głos”
 • godz. 20.00 - koncert country „Whiskey River”
 • atrakcje towarzyszące: obóz powstańców wlkp., wioska indiańska, kuźnia plenerowa, przejazdy bryczkami, patelnia obfitości, lepienie z gliny, byk rodeo oraz strzelania z łuku i wiatrówki

Lajk Song Festiwal - Dom Kultury Kotlin, sobota 19 maja, godz. 10.00
3 edycja sobotniego festiwalu piosenki "Lajk Song festiwal" w Kotlinie rozpocznie się od eliminacji, które potrwają do godz. 15.00. O godz. 17.00 natomisat rozpocznie koncert galowy festiwalu. 

Noc Muzeów - Jarocin, Śmiełów, Żerków i Potarzyca, w sobotę 19 maja, godz. 19.00
W pałacu na uczestników czekać będzie m.in. WIELKA WYSTAWA KLOCKÓW LEGO®, happening artystyczny i widowisko przygotowane przez młodzieżowy Teatr „Drabina”. Miłośnicy przyrody będą mieli okazję w towarzystwie przewodnika pospacerować po jarocińskim parku szlakiem pomników przyrody, a zainteresowani historią - posłuchać wykładu odsłaniającego archeologiczne tajemnice ruin kościoła Św. Ducha.
Spichlerz Polskiego Rocka proponuje muzyczne zajęcia edukacyjne dla całych rodzin oraz koncert hip-hopowej gwiazdy - zespołu Kaliber 44 (bezpłatne wejściówki do odebrania w SPR). 
Burmistrz Jarocina zaprasza na dzień otwarty w ratuszu. Chętni będą mogli odwiedzić m.in. salę ślubów, gabinet burmistrza i salę sesyjną ratusza. Na szczególną noc z gwiazdami zaprasza też planetarium w Potarzycy.
Ze wszystkich atrakcji Nocy Muzeów uczestnicy korzystać mogą bezpłatnie. Będzie można odwiedzić również Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, dokąd pojedzie bezpłatny autobus.

Kursy na trasie Śmiełów - Jarocin według rozkładu:
(wyjazd z dworca autobusowego przy ul. Moniuszki w Jarocinie - Poczta - ul. św. Ducha)
Jarocin - Żerków - Śmiełów
16.20 - 16.40 - 16.50
19.20 - 19.40 - 19.50
20.50 - 21.10 - 21.20

Śmiełów - Żerków - Jarocin
17.10 - 17.20 - 17.40
20.00 - 20.10 - 20.30
23.40 - 23.50 - 24.10

Kino Echo przygotowało na nadchodzący tydzień następujące propozycje filmowe - wszytkie premierowe!

 • "Tam, gdzie mieszka Bóg" - religijny, przygodowy, reż. Graciela Rodriguez Gilio, Charlie Mainardi - PREMIERA JUŻ DZIŚ
  Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka oddanych mu, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.
   
 • "Avengers: Wojna bez granic" - akcja, sci-fi, reż. Anthony Russo, joe Russo - PREMIERA JUŻ DZIŚ
  Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny. 
  W rolach głównych: Robert Downey Jr (Tony Stark / Iron Man), Chris Hemsworth (Thor), Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Chris Evans (Steve Rogers / Kapitan Ameryka), Scarlett Johansson (Natasha Romanoff / Czarna Wdowa) i Josh Brolin (Thanos). 
   
 • "Kacper i Emma w teatrze" - familijny, reż. Aurora Gosse, Arne Lindtner Naess - PREMIERA W PIĄTEK 18 MAJA
  Kacper i Emma idą do teatru z innymi dziećmi z przedszkola. Przedstawienie tak bardzo im się podoba, że postanawiają zostać aktorami. Przedszkole do którego uczęszczają przyłącza się do akcji wsparcia sierocińca w Indiach. Kacper i Emma wpadają na pomysł aby wystawić sztukę teatralną a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc sierocińcowi. Zaczyna się kolejna przygoda pełna niespodziewanych zwrotów akcji i nieprzewidzianych trudności. Ale dzielne przedszkolaki zawsze dają radę!
   
 • "Tully" - komedia, reż. Jason Reitman - PREMIERA W PIĄTEK 18 MAJA
  Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully. Młoda, piękna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

Szczegółowe informacje na temat biletów i godzin seansów dostępne są [TUTAJ].

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A