› Aktualności
15:42 / 07.01.2019

Zaśpiewali "Znak Pokoju" z biskupem w ratuszu. Zabrakło burmistrza [FOTO, VIDEO]

Zaśpiewali

fot. Lidia Sokowicz

O potrzebie Bożego miłosierdzia oraz bycia wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka mówił ksiądz biskup Łukasz Buzun w czasie mszy św. odprawionej w kościele św. Marcina w Jarocinie. Eucharystia poprzedziła spotkanie opłatkowe w ratuszu.  

 

 

Spotkanie odbyło się w sobotnie popołudnie. Jak zawsze były oficjalne wystąpienia, choć tym razem wyjątkowo krótkie. Na uroczystości zabrakło bowiem burmistrza Adama Pawlickiego. Jak poinformował jego zastępca - Bartosz Walczak powodem nieobecności była grypa. Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej złożył w sali sesyjnej krótkie życzenia, ponieważ - jak sam stwierdził - wszystko, co najważniejsze powiedział już wcześniej w kazaniu.

 

W części artystycznej kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe zagrali i zaśpiewali podopieczni Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie. Orkiestrę i zespół wokalny prowadzą Zbigniew Obara i Leszek Świderski.

 

 

Występ bardzo spodobał się publiczności, która domagała się bisów. Niesieni świąteczną atmosferą uczestnicy spotkania trzymając się za ręce zaśpiewali wspólnie: "choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak".

 

Po koncercie był czas na łamanie się opłatkiem, indywidualne życzenia. Rozpoczęte rozmowy kontynuowano w trakcie poczęstunku przygotowanego w holu ratusza.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 24