› Aktualności
18:45 / 26.09.2019

Zastępca wójta wszystko notował, teraz radni czytają

Zastępca wójta wszystko notował, teraz radni czytają

fot. Anna Kopras-Fijołek

Nowomiejscy radni otrzymali projekt roboczy Wieloletniego Planu Inwestycyjnego gminy Nowe Miasto nad Wartą. Co w nim zapisano?

 

Projekt dokumentu został sporządzony na podstawie wniosków od mieszkańców sołectw.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

- Będąc na zebraniach wiejskich, notowałem potrzeby mieszkańców w zakresie poprawy infrastruktury na terenie naszej gminy, dlatego w dokumencie zachowany jest podział na sołectwa - mówi Wiesław Schreiber, zastępca wójta.

 

W WPI uwzględniono zadania zgłaszane przez radnych, niejednokrotnie wskazywane podczas wizji lokalnych.

 

- Stan dróg to najczęściej zgłaszany problem. Ostatnim zagadnieniem jest gospodarka mieszkaniowa - wskazuje zastępca wójta.

 

 

Radni mogą wpisywać w projekt dokumentu swoje propozycje, które znajdą się w jego pełniejszej wersji. Uzupełniony dokument będzie podlegał dalszym pracom, najprawdopodobniej na przyszłych komisjach rady. Zadania będą podlegały weryfikacji pod kontem priorytetu, ważności, możliwości uzyskania dofinansowania oraz realizacji ze środków własnych.

 

- Trudno będzie dokonać wyboru zadań najważniejszych z ważnych dla mieszkańców. Wybrane zadania będą jednak drogowskazem przy planowaniu kolejnych wydatków. Do wybranych zadań zostanie przygotowana dokumentacja projektowa, która jest niezbędna do realizacji i aplikowania o środki zewnętrzne. Zostaną wskazane lata realizacji uwzględniające nasze możliwości finansowe - dodaje Wiesław Schreiber.

 

 

ZOBACZ TEŻ - ZACHWYCAJĄ SIĘ CELINĄ

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020