› Sport i rekreacja
09:58 / 27.09.2019

Zawodnik trenuje w lesie pod Jarocinem. Ktoś postanowił mu przeszkodzić... [ZDJĘCIA]

Zawodnik trenuje w lesie pod Jarocinem. Ktoś postanowił mu przeszkodzić... [ZDJĘCIA]

fot. Internauta

Jarocin. Zawodowy kolarz trenuje w lesie. Ktoś stara mu się przeszkodzić w treningach. Dlaczego? Rowerzysta postanowił napisać do niego list. 

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

 

 

Bartek jest zawodowym kolarzem przełajowym. Ma na koncie wiele sukcesów. Zawodnik, który jest również trenerem od 15 lat jeździ w ramach treningów po lesie na Ługach w Jarocinie. Od pewnego czasu, ktoś stara mu się przeszkodzić i złośliwie układa gałęzie na kilometrowym odcinku trasy.

 

 

- Zaczynam sezon we wrześniu. Przygotowuję trasę i jeżdżę tam 2-3 razy w tygodniu. Już z pięć razy musiałem sprzątać. Dzisiaj rano zajęło mi 40 minut ogarnięcie tych gałęzi - mówi kolarz.

 

 

Pojawia się więc pytanie, kto i dlaczego tak zaciekle stara się przeszkodzić rowerzyście. - Jeden z moich zawodników podczas treningu zauważył, że jeden pan się schyla po patyk, jednak gdy zobaczył rowerzystę to się speszył. Podejrzewam, że to on. A ja chyba mogę jeździć po lesie, nie? - twierdzi 25-latek.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pięć kart turystycznych promujących Szwajcarię Żerkowską [GALERIA] [KLIKNIJ]

 

- Jeżdżę tam od lat i nigdy problemu nie było. Jakby nie było jest to moja praca, a ta trasa jest naprawdę fajna i dobry trening można tam zrobić. Nie śmiecę, nikomu nie przeszkadzam więc nie wiem dlaczego tak się dzieje - dodaje.

 

 

Kolarz postanowił na jednym z drzew wywiesić komunikat dla nieznajomego. 

 

Witam serdecznie!

Nie rozumiem dlaczego układa Pan (z psem, owczarek niemiecki) gałęzie na ścieżkach. Pewnie sprawia to panu dużo frajdy. Ja niestety przed każdym treningiem (moja praca) 5 razy w tygodniu muszę je podnosić. Dziękuje za dodatkową rozgrzewkę.

Mam nadzieję, że Pan zrozumie i w końcu przestanie je układać. Las jest dla każdego, a pewnie nie byłoby Panu i psu miło spacerować po ścieżkach pełnych gałęzi?

Może mogę panu pomóc rozwiązać gałęziowy problem? Jeszcze raz Pana proszę żeby pan tego nie robił! Na tej trasie trenują też inni kolarze (no ale gałęzie układane przez Pana im to utrudniają).

Pozdrawiam, kolarz.

 

 

W jaki sposób mężczyzna utrudnia treningi cykliście? ZOBACZ W NASZEJ GALERII [KLIKNIJ TUTAJ]. 

 

25-latek udostępnił także zdjęcia z lasu na swoim facebook’u. Odzew był szybki i większość internautów zgodziła się, że jest to nie w porządku w stosunku do rowerzysty.

Co uważacie na ten temat? Las jest dla wszystkich? Czy jest jakieś wytłumaczenie na układanie gałęzi w ten sposób? Piszcie w komentarzach. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020

Zdjęcia ilość zdjęć 7