› Sport i rekreacja
18:16 / 05.10.2018

Żeglarze zakończyli sezon w Roszkowie

Żeglarze zakończyli sezon w Roszkowie

W minioną sobotę 29.09.2018 r. nad zalewem w Roszkowie odbyły się Regaty Zakończenia Sezonu, zorganizowane przez Klub Żeglarski "Wodniak" Jarocin i Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski.

Zawody rozegrano w następujących klasach łodzi:
- Optimist,
- Optimist UKS,
- Laser,
- 420,
- Omega.
Zawodnicy KŻ „Wodniak” Jarocin wystartowali w następujących klasach:
- Optimist UKS (Adam Karolczak, Dawid Depa),
- 420 (Przemysław i Mariusz Depa),
- Omega (Stanisław Niewiada).
Najlepiej spisali się: Adam Karolczak (Opimist UKS) oraz Przemysław i Mariusz Depa (420), którzy ukończyli regaty na pierwszym miejscu w swoich klasach. Trzecie miejsca zajęli Dawid Depa (Optimist UKS) i Stanisław Niewiada (Omega).
W regatach udział wzięli żeglarze z zaprzyjaźnionych klubów: HKŻ Odkrywca z Kalisza, UKŻ Trawers z Ostrowa Wlkp., KŻ Politechniki Poznańskiej, Jacht Klub Orion z Ostrzeszowa i UKŻ ze Środy Wlkp.
Na regatach w Roszkowie gościł prezes Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Piotr Gulczyński.

- Czuliśmy się zaszczyceni decyzją KOZŻ powierzenia właśnie nam powinności przeprowadzenia regat na zakończenie sezonu żeglarskiego w okręgu. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w regatach, dziękujemy bardzo za czystą sportową rywalizację i życzymy kolejnych sukcesów żeglarskich. Serdeczne podziękowania składamy również strażakom z OSP Jarocin oraz funkcjonariuszom policji, za udzielone wsparcie i zabezpieczenie przebiegu regat. Dziękujemy wszystkim sympatykom, przyjaciołom i ludziom dobrej woli za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację regat. Do zobaczenia wszystkim w nowym sezonie żeglarskim 2019 – mówił na zakończenie zawodów komandor KŻ „Wodniak” Jarocin Tomasz Karolczak.
Regaty odbyły się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Jarocińskiego i Burmistrza Jarocina.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%