› Aktualności
15:28 / 17.01.2019

Żerków ponownie szuka firmy do wywozu śmieci. Kto wygra przetarg?

Żerków ponownie szuka firmy do wywozu śmieci. Kto wygra przetarg?

Burmistrz Żerkowa, ponownie ogłosił przetarg na odbiór odpadów selektywnych i zmieszanych. Zapewnienie wywozu śmieci od mieszkańców jest jednym z najważniejszych zadań władz gminnych.

 

 

Pod koniec ubiegłego roku gmina Żerków ogłosiła przetarg na wywóz śmieci. Wystartowało w nim dwóch oferentów. Postępowanie wygrała firma WN Wiatrowiec Energia Sp. z o.o. Nowa Wieś, która zaoferowało cenę 356.400 zł. Konkurentem była spółka ZGO Nova z Jarocina, która zaproponowała kwotę 478.883,16 zł. Jarocińskie przedsiębiorstwo, które przegrało przetarg, złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej

 

Na początku stycznia w KIO odbyła się rozprawa, w trakcie której uwzględniono jeden z  zarzutów stawiany przez ZGO NOVA. Dotyczył on minimalnej wartości usługi odbierania i transportu odpadów, która powinna wynosić 300 tys. zł brutto. Burmistrz Żerkowa, Michał Surma, był zmuszony  unieważnić przetarg.

 

Kilka dni później ogłoszono kolejne postepowanie przetargowe. Termin składania ofert upływa 18 stycznia o godzinie 10.00.

 

Dla zapewniania ciągłości odbioru odpadów w gminie Żerków, burmistrz Michał Surma, przedłużył do końca stycznia umowę z dotychczasowym odbiorcą śmieci (ZGO Nova). Harmonogram odbioru odpadów TUTAJ.

 

Kto będzie od 1 lutego odbierał odpady od mieszkańców gminy Żerków? O tym dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu.

 

AKTUALIZACJA

Do przetargu na wywóz śmieci z gminy Żerków zgłosiła się tylko jedna firma - ZGO Nova Sp. z o.o. 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali