10:08 / 14.08.2019

Zerowy PIT dla młodych. Są jednak pewne warunki

Zerowy PIT dla młodych. Są jednak pewne warunki

W życie weszły przepisy o zerowym picie dla młodych. Oznacza to, że pracodawca, który zatrudnia takie osoby nie będzie zobowiązany do potrącania zaliczek na podatek dochodowy. Żeby jednak tak się stało trzeba spełnić pewne warunki.

 

 

Aby zaliczki na PIT od sierpnia do grudnia nie były pobierane, młody podatnik musi złożyć jednak swojemu pracodawcy oświadczenie, że jego dochody w całości korzystają ze zwolnienia od PIT-u.

 

 

[powiat jarociński ma nowego inspektora nadzoru budowlanego - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Przykładową treść takiego oświadczenia można znaleźć na stronie internetowej wielkopolskiej administracji skarbowej: www.wielkopolskie.kas.gov.pl. Podatnicy, którzy go nie złożą, zwrot podatku z tytułu ulgi otrzymają dopiero w przyszłym roku, rozliczając swój PIT za 2019 r.

 

 

Nowa ulga w PIT obejmuje osoby, które nie ukończyły 26. roku życia i osiągają przychody z pracy (czyli ze stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego lub stosunku pracy nakładczej) oraz z umów zlecenia zawartych z firmą. Zwolnienie obowiązuje niezależnie od liczby umów czy liczby płatników.

 

 

[produkują prąd ze śmieci - zobacz, jak to robią - szczegóły TUTAJ]

 

 

Ulgą objęte będą przychody do wysokości 85.528 zł w roku podatkowym. Do tego limitu przychody młodego podatnika będą zwolnione z PIT-u. Wyjątkiem jest rok 2019 - limit zwolnienia wynosi 35.636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy - od sierpnia do grudnia.

 

 

[burmistrz Jarocina zasiadł za kierownicą - zobacz, jakiego auta - szczegóły TUTAJ]

 

 

Do przychodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 roku ulga będzie uwzględniana już przy obliczaniu zaliczek na podatek (bez konieczności składania oświadczenia przez podatnika).

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%