› Aktualności
13:12 / 12.08.2019

Zespół "Snutki" Ambasadorem Wielkopolskiej Kultury na festiwalu w Bułgarii

Zespół

fot. Materiały organizatora

Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy wystąpił podczas 25. Bałkańskiego Festiwalu Folklorystycznego w Warnie w Bułgarii.

 

 

Na przełomie lipca i sierpnia Zespół Folklorystyczny „Snutki” odbył swoją 54. podróż zagraniczną. Tym razem głównym celem wyjazdu był udział w 25. Bałkańskim Festiwalu Folklorystycznym w Warnie, w Bułgarii. Festiwal ten trwa przez całe lato, tylko zmieniają się występujące zespoły.

 

Razem ze „Snutkami” prezentowały się zespoły z Bułgarii, Rumunii, Serbii i Bośni i Hercegowiny. W tym wyjeździe brali udział przedstawiciele trzech grup tanecznych „Snutek” oraz kapela. Grupa dziecięca zaprezentowała tańce i zabawy wielkopolskie, grupa młodzieżowa tańce rzeszowskie a grupa dorosłych - wielkopolskie.

 

W drodze do Bułgarii „Snutki”, na zaproszenie zaprzyjaźnionego zespołu, zatrzymały się w Ecsedzie na Węgrzech. Oba zespoły wystąpiły na wspólnym koncercie.

 

Poza występami "Snutki" miały dużo czasu na rekreację, przede wszystkim w Złotych Piaskach nad Morzem Czarnym, gdzie były zakwaterowane podczas festiwalu. W drodze powrotnej zatrzymali się nad Balatonem.

 

Koszty tego wyjazdu, poza wpłatami uczestników, zostały częściowo pokryte przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Ambasador Wielkopolskiej Kultury.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%