› Daj znać
10:50 / 07.01.2016

Zima: "Ślisko, błoto, a drogowców nie widać"

Zima:

fot. Bartek Nawrocki/archiwum GJ

Od wczoraj, kiedy zintensyfikowały się opady śniegu, informujecie nas o problemach na drogach.  - Jestem mieszkańcem gminy Żerków, wróciłem z niedzielnej mszy, drogi w Żerkowie fatalne – informuje nas jeden z internautów za pośrednictwem DAJ ZNAĆ.  - Dużo błota pośniegowego, ślisko, a drogowców, ani posypywarek nie widać. Jak to wygląda w Jarocinie?   

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Na drogach powiatowych zalega gruba warstwa zajeżdżonego śniegu. Jest bardzo ślisko. Interwencję drogowców widać na łukach i wzniesieniach (tam zostało posypane). Na pozostałych odcinkach jest zupełnie biało.

Nie lepiej jest na drogach gminnych. Te z racji na kategorię, odśnieżane są w ostateczności. Od rana na terenie Jarocina widzieliśmy kilka pojazdów firmy Eko-Dbaj, która dba o chodniki i place na terenie miasta.

- Do kogo powinno należeć odśnieżenie tego chodnika? W końcu korzystają z niego wszyscy - zastanawiała się jedna z kobiet najmująca sklep w rynku. Rynek jest placem, ale zgodnie z regulaminem utrzymania czystości, to właściciele posesji powinni odśnieżać chodniki. Rano urzędnicy nie byli w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie.

Najlepiej jest oczywiście na krajowych przelotówkach. Tam już w weekend drogowcy rozsypali poważną dawkę soli z piaskiem. Dzięki temu większość miejskich odcinków jest czarna.   

Ekipa portalu z kamerą przygląda się w tej chwili sytuacji w mieście i na drogach dojazdowych. Macie swoje zdjęcia, uwagi na temat zimowego utrzymania? Gdzie drogowcy się pojawili, a gdzie zwyczajnie "nie dali rady".  Zapraszamy do komentowania i przesyłania informacji na adres b.nawrocki@jarocinska.pl

ZOBACZ TEŻ

Ile samorządy mają na walkę z ZIMĄ. TUTAJ

[AKTUALIZACJA 11:36]

Pan Jarek z Jarocina napisał do nas za pośrednictwem zakładki DAJ ZNAĆ.

- Piszecie Państwo..." Od rana na terenie Jarocina widzieliśmy kilka pojazdów firmy Eko-Dbaj, która dba o chodniki i place na terenie miasta"... Czyli mam rozumieć, że dba o wszystkie chodniki, czy tylko tam gdzie chodzi "elita" (przy urzędzie miejskim, rynku) - pisze i pyta. - Na podstawie jakiego prawa posiadając dom jednorodzinny, przed którym znajduje się chodnik, muszę go odśnieżać, a przy urzędach i w tzw. centrum miasta, wykonuje to firma opłacona z pieniędzy gminnych czy też powiatowych? Czy firma nie może odśnieżyć wszędzie? Chodzi mi głównie o osiedle Ługi oraz Polna.

Sprawę odśnieżania chodników na terenie miasta określa „Regulamin utrzymania porządku na terenie gminy”. Zwłaszcza rozdział 6. Aktualny regulamin dostępny TUTAJ.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020

Zdjęcia ilość zdjęć 2