› Z policji
18:47 / 15.04.2018

Źle się czuła, poprosiła o szklankę wody i okradła 88-latkę

Źle się czuła, poprosiła o szklankę wody  i okradła 88-latkę

Jarocin. Policja. Oszuści. Poszkodowani seniorzyJarocińska policja poszukuje pary oszustów, która obrabowała 88-latkę.

Kobieta źle się czuła. Weszła do domu 88-letniej jarocinianki. Poprosiła o wodę. Ubłagała seniorkę, aby ta pozwoliła jej zostać i poczekać na kolegę, który przyjedzie po nią.

Jarocinianka zaoferowała obcej kobiecie pomoc. Wskazała jej miejsce w pokoju. Po pewnym czasie po oszustkę przyjechał jej kompan. Para opuściła mieszkanie seniorki. Po kilku godzinach od ich wyjścia 88-latka zorientowała, że została okradziona. Intruzi wykorzystali jej nieuwagę i skradli torebkę, w której było 15 tys. zł.

R E K L A M A- Do przestępstw na osobach starszych dochodzi najczęściej w ich własnych mieszkaniach. Oszuści wchodzą do domów pod różnymi pretekstami. Podają się za inkasentów, znajomego członka rodziny, który akurat ma jakieś kłopoty oraz za akwizytorów. Coraz częściej sprawcami wyłudzeń i kradzieży są kobiety. Wchodzą do domu prosząc o wodę dla chorego dziecka lub o coś do zjedzenia. Potrafią długo zagadywać zasłaniając w tym czasie przejście do innych pomieszczeń, dając tym samym czas swojemu wspólnikowi do splądrowania mieszkania i zabrania pieniędzy bądź biżuterii. Ludzie w podeszłym wieku stają się często także ofiarami oszustw, w wyniku których kupują nieistniejące usługi czy też podpisują dokumenty związane z ubieganiem się o pożyczkę, kredyt bądź wpłatą zaliczki na poczet różnych świadczeń – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.
 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A