› Aktualności
23:21 / 24.01.2015

Zmarło im pięciomiesięczne dziecko. Drugie odebrał sąd

Zmarło im pięciomiesięczne dziecko. Drugie odebrał sąd

fot. fotolia.pl

Regionalne media donoszą, że rodzicom, którym w ubiegłym tygodniu zmarło pięciomiesięczne dziecko, drugie - półtoraroczne  - odebrano decyzją sądu.

R E K L A M A

Jak informowaliśmy - podejrzenia, co do tego, że rodzice mogą nie zapewnić dziecku właściwej opieki - trafiły do sądu już w czwartek. - Z uwagi na uzasadnione wątpliwości co do prawidłowego wykonywania opieki przez matkę, zawiadomiono o powyższym Sąd Rodzinny i Nieletnich w Środzie Wielkopolskiej - informowała prokuratura.

Decyzja zapadła szybko. - „Sąd rodzinny z uwagi na dobro dziecka zarządził natychmiastowe umieszczenie małoletniego w pieczy zastępczej" - pisze portal faktykaliskie.

Do tragedii doszło w ubiegłym tygodniu w Klęce gm. Nowe Miasto. 22-letnia matka jechała z dziećmi - pięciomiesięcznym i półtorarocznym - spod Kalisza do swojego rodzinnego domu w Aleksandrowie. Po wyjściu z autobusu zauważyła, że młodszy z braci nie rusza się. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Sekcja zarządzona przez prokuraturę wykluczyła udział osób trzecich w zdarzeniu. Kaliskie media powołując się na opiekę społeczną informują, że para miała problemy mieszkaniowe. Dlatego 22-latka często wyjeżdżała do rodziny w gminie Nowe Miasto.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A