› Aktualności
15:39 / 14.01.2018

Zmiany na stanowiskach w jarocińskim szpitalu

Zmiany na stanowiskach w jarocińskim szpitalu

Nowy przewodniczący rady nadzorczej i nowy szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - takie zmiany zaszły w nowym roku w jarocińskim szpitalu.

 

R E K L A M A

Jarocin. Szpital w Jarocinie. Jarocińska lecznica. Powiat jarociński.

Mikołaj Grzyb, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, syn europosła Andrzeja Grzyba (PSL) został nowym przewodniczącym rady nadzorczej Szpitala Powiatowego w Jarocinie, po tym jak z funkcji zrezygnował dotychczasowy szef rady - Krzysztof Gieburowski (protegowany Stanisława Martuzalskiego, etatowego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital - przyp. red.).

Poza tym skład gremium kontrolnego szpitala nie zmienił się. Jego członkami są: Henryk Szymczak (wiceprzewodniczący) i Dominika Korzeniewska-Szymkowiak.

Nowego szefa ma także Szpitalny Oddział Ratunkowy. Do października ubiegłego roku kierownikiem SOR-u był Leszek Michalak. Budził on jednak spore kontrowersje wśród podwładnych, zwłaszcza ratowników medycznych. Zmiana na stanowisku szefa była jednym z postulatów protestujących pracowników SOR-u.

Pod koniec września Michalak nieoczekiwanie zrezygnował z pełnienia funkcji podając powody zdrowotne. Na czas przejściowy zastąpił go wtedy inny lekarz - Tomasz Huk. Od 1 stycznia szefem oddziału jest Emil Maraszkiewicz. Umowa na pełnienie funkcji została z nim podpisana na rok.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A