› Daj znać
15:16 / 15.05.2018

Znacznie przekroczyli prędkość, stracili prawo jazdy

Znacznie przekroczyli prędkość, stracili prawo jazdy

Czterech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w ciągu ostatnich kilku dni.

 

R E K L A M A

 

 

Wczoraj policjanci kontrolowali kierowców w Zakrzewie. W pewnym momencie zauważyli jadącego z nadmierną prędkością renault megane. Przyrząd do pomiaru prędkości wskazał, że 19-latek z gminy Jarocin jechał z prędkością 107 km/h. Piratowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i ukarali mandatem.

W minionym tygodniu taka sama sankcja spotkała trzech innych amatorów szybkiej jazdy.

W środę w Żółkowie, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli osobową skodę roomster, której kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 109 km/h. Pomiar został przeprowadzony w obszarze zabudowanym. Tym samym 39-letni mieszkaniec Kalisza przekroczył ją o 59 km/h.

 

Kolejny pirat został zatrzymany tego samego dnia w Wilczy. Tym razem wpadł kierowca VW Caddy.

- W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca tego samochodu pędzi z prędkością 103 km/h. Kontroli dokonano również w obszarze zabudowanym, gdzie górna granica dozwolonej prędkości wynosi 50 km/h. Kierującym volkswagenem okazał się zaledwie 20-letni mieszkaniec gminy Jarocin - mł. asp. Agnieszka Zworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

W czwartek - 10 maja - w Górze na drodze krajowej nr 12 mundurowi namierzyli kolejnego pirata drogowego. Był nim 39-letni mieszkaniec Włocławka, który w terenie zabudowanym jechał VW Transportem z prędkością aż 113 km/h.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A