› Aktualności
13:46 / 05.10.2018

Znacznie spokojniejszy weekend. Zobacz, co się będzie działo

Znacznie spokojniejszy weekend. Zobacz, co się będzie działo

fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Kotlin. Festiwal akordeonowy. Koncerty. Protest przeciw łańcuchom. Rynek. Kino. Teatr. Spacer. Park.    

 

Spektakl "Gardenia" - 5 października, godz. 19.00, JOK

Spektakl „Gardenia” w wykonaniu Stowarzyszenia „Kółko i Krzyżyk” z Warszawy zostanie wystawiony w piątek 5 października w JOK-u (Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1, Jarocin). Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kinie „Echo”, Kawiarni Filmowej, bibliotece „Pod Ratuszem” i JOK-u. Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze - alkoholowy nałóg. Spektakl, który można będzie obejrzeć w ramach 10. edycji projektu „Teatr Polska”, opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki. Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawia pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki-Polki.

Akcja "Zerwijmy łańcuchy" - 6 października, godz. 11.00, Rynek

Schronisko dla Zwierząt w Radlinie jako placówka od lat zajmująca się poprawą losu zwierząt uważa, że trzymanie psów na łańcuchu to barbarzyński zwyczaj. Chcą to zmienić. Jeśli ty również jesteś przeciwny trzymaniu psów na łańcuchu - nie zwlekaj, dołącz do organizatorów akcji "Zerwijmy łańcuchy" w sobotę 6 października. Początek o godz. 11.00 na jarocińskim Rynku. Więcej o akcji można przeczytać na stronie http://www.zerwijmylancuchy.pl

Koncert Raya Wilsona - 6 października, godz. 19.00, JOK

Ray Wilson – były wokalista "Genesis" zaprezentuje podczas koncertu w Jarocinie zarówno największe przeboje tej legendarnej grupy, jak i autorski materiał. Ostatnie lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne, na rynku pojawiły się aż trzy nowe albumy artysty- akustyczny “Song for a friend”, “Makes me think of home” o brzmieniu bardziej elektrycznym a także album LIVE “Time and Distance”. Podczas koncertu nie zabraknie solowej twórczości szkota ale przede wszystkim wielkich przebojów jak np. “Another day in paradise”, “Land of confusion”, “Follow you follow me” czy “Congo". Koncert w sobotę 6 października rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie 50 i 40 zł dostępne są jeszcze w JOK-u oraz na www.biletomat.pl.

 

Europejskie Dni Ptaków - 7 października, godz. 15.00, park (przed wejściem do pałacu Radolińskich)

W niedzielę 7 października Muzeum Regionalne w Jarocinie i Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze zapraszają na Europejskie Dni Ptaków w Parku Miejskim w Jarocinie. To pierwsza jarocińska edycja tej niezwykłej, międzynarodowej akcji.Podczas Europejskich Dni Ptaków ludzie w różnym wieku i różnych zawodów co roku, w pierwszy weekend października, obserwują ptaki pod okiem ornitologów, uczą się rozpoznawać gatunki i dowiadują się o potrzebie ich ochrony. Dzieje się to w okresie intensywnych wędrówek ptaków z lęgowisk na zimowiska, które przypominają nam o potrzebie ich międzynarodowej ochrony. Akcję koordynuje międzynarodowa organizacja BirdLife International. W Jarocinie zapraszamy na spacer po jarocińskim parku śladami ptaków, które tu występują. Spotkanie poprowadzi Paweł T. Dolata. Obecni będą też inni ornitolodzy. Start o godzinie 15.00 sprzed wejścia do Pałacu Radolińskich.

XXIII Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych - Koncert Inauguracyjny - 7 października, godz. 18.00

Jakub Mietła - jeden z najlepszych akordeonistów w Polsce, specjalizujący się w muzyce rozrywkowej, Cezary Paciorek w jazzowym duecie i mistrz stylu musette - Wiesław Prządka wystąpią podczas XXIII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2018. To nazwiska znane już dobrze stałym bywalcom imprezy. Nową inicjatywą organizatorów są koncerty promocyjne adresowane do najmłodszych odbiorców - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na część koncertów tegorocznej edycji XXIII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2018 wejściówki zostały już rozdane. Nie ma już biletów na występ Wiesława Prządki oraz na koncert 'Klezmafour". Bezpłatne bilety są do odbioru w Domu Kultury w Kotlinie i siedzibie "Gazety Jarocińskiej" (Jarocin, ul. Kasprzaka 1a).

XXIII Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2018:

7 października (niedziela), godz. 18.00 (kościół św. Kazimierza) - koncert inauguracyjny „Muzyka filmowa z akordeonem w tle” w wykonaniu „The Traveling Duo” Jakub Mietła - akordeon, Michał Półtorak - skrzypce

12 października (piątek), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert „Dr Balkan” w wykonaniu zespołu „Klezmafour” (bezpłatne wejściówki)

13 października (sobota), godz. 19.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - Wieczorny Koncert Jazzowy w wykonaniu duetu „Duology” w składzie Cezary Paciorek i Piotr Lemańczyk (bezpłatne wejściówki)

19 października (piątek), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert akordeonisty Wiesława Prządki i „New Musette Quartet” - (bezpłatne wejściówki)

20 października (sobota), godz. 18.00 (Dom Kultury w Kotlinie) - koncert Zespołu Akordeonowego „Kotlin”, festiwalowa projekcja filmu „Tango” reż. Carlos Saura (bezpłatne wejściówki)

 

Występ kabaretu "Jurki" - 11 października, godz. 20.00, JOK


"Jurki" są przedstawicielami tradycyjnego w formie kabaretu ze skeczami, monologami i piosenkami. Jego członkowie pozwalają sobie na improwizowanie, dzięki czemu każdy ich występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Jarociniacy będą się mogli o tym przekonać w czwartek 11 października w JOK-u. Grupa powstała w 1994 roku w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Początkowo "Jurki" prezentowały tzw. kabaret form sierocych ze specyficznym wyglądem, egzaltowaną mową i „przepraszającym” zachowaniem. W ten właśnie sposób zaprezentowali się na Pace w 1996 roku. Zdobyli za ten występ pierwszą nagrodę. Ich kolejne programy miały już nieco inną formę. Występ rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety można nabyć w Jarocińskim Ośrodku Kultury oraz na stronie www.biletynakabarety.pl.

 

"Kasieńka" - 12 października, godz. 17.00, JOK

 

Dwunastoletnia Kasieńka wyrusza z mamą z Gdańska do Coventry w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu ojca, który wyjechał tam do pracy i słuch po nim zaginął. Spektakl ma nietypową formę inspirowaną filmem animowanym i grafiką komiksową - to połączenie teatru cieni z animacjami na żywo i wideo. Można go będzie zobaczyć w piątek 12 października w JOK-u. Początek o godz. 17.00. Bilety w cenie 15 zł (do 5 października) i 20 zł (później) można nabyć w kinie „Echo”, Kawiarni Filmowej, bibliotece „Pod Ratuszem” i JOK-u. Projekt „Teatr Polska” Instytutu Teatralnego realizowany jest w tym roku po raz 10. Organizatorami w naszym mieście są Stowarzyszenie Jarocin XXI i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, przy wsparciu z gminy.

 

Nabór do „Snutek”

Zespół Folklorystyczny „Snutki” ogłasza nabór dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w piątki w szkole w Potarzycy: grupa młodsza o godz. 17.00, a starsza o godz. 18.30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 604/277-562.

Zapisy do Społecznego Ogniska Muzycznego

Ognisko Muzyczne w Jarocinie prowadzi nabór dzieci i młodzieży na rok szkolny 2018/2019. Placówka proponuje naukę gry m.in. na fortepianie, skrzypcach, gitarze klasycznej, wiolonczeli, akordeonie, flecie blokowym i instrumentach dętych blaszanych. Sekcja muzyki rozrywkowej oferuje z kolei gitarę elektryczną, basową, akustyczną, keyboard, organy elektroniczne, perkusję, a nawet harmonijkę ustną. W ramach ogniska działa też klasa śpiewu solowego. Oprócz zajęć praktycznych prowadzone są także teoretyczne w zakresie kształcenia słuchu, zasad i historii muzyki. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr. (62) 747-98-68 lub 663/746-725 oraz w sekretariacie ogniska w Jarocinie (ul. Kościuszki 16) od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00. Szczegóły na stronie internetowej www.somjarocin.pl.

 

 

„KLER”

 

reż. Wojciech Smarzowski

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Drugi z księży - Trybus jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który - pomimo swojej żarliwej wiary - z dnia na dzień traci zaufanie parafian.

5 października, godz. 18.00, 20.30

6-7 października, godz. 13.30, 18.00, 20.30

8-10 października, godz. 18.00, 20.30

11 października, godz. 17.00

12 października, godz. 14.30

 

„ZEGAR CZARNOKSIĘŻNIKA”

reż. Eli Roth

Nastoletni Lewis po śmierci rodziców trafia do położnej na odludziu posiadłości ekscentrycznego wuja Jonathana. Wkrótce po przybyciu chłopak odkrywa, że wuj praktykuje różne formy magii i eksploruje niebezpieczne obszary światów równoległych. Wszystko po to, by rozwikłać zagadkę zaginionego mistrza czarnej magii, który skonstruował zegar odmierzający czas do nadchodzącej apokalipsy.

5-10 października, godz. 16.00

11 października, godz. 15.00

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%