› Aktualności
14:28 / 04.10.2019

Zniszczyli ponad 400 drzewek. Czy to tylko akt wandalizmu?

Zniszczyli ponad 400 drzewek. Czy to tylko akt wandalizmu?

fot. Fanpage GDDKiA

Jarocińska policja poszukuje sprawców zniszczenia większości drzew posadzonych w trakcie budowy obwodnicy [ZOBACZ TUTAJ]

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Kompletnym brakiem poszanowania dla środowiska i czyjejś pracy wykazały się osoby, które uszkodziły młode drzewka na bajpasie Jarocina.

- W ciągu drogi S11 ktoś w sposób świadomy zniszczył około 400 - 450 drzew spośród 670 posadzonych w trakcie budowy. Są uszkodzone w różny sposób. Część zostało złamanych, a inne - ponacinane - informuje Alina Cieślak, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu.

 

- Zależy nam na tym, aby sprawcy zostali ukarani. Złożyliśmy pisemne zawiadomienie na policję. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na temat zdarzenia, prosimy o przekazanie ich policji - apeluje rzeczniczka.

 

Do jarocińskiej policji nie wpłynęło jeszcze oficjalne zgłoszenie, ale funkcjonariusze podjęli już niezbędne czynności w tym zakresie na podstawie publikacji w internecie.

 

Policjanci zwracają się o pomoc do osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Na wszelkie informacje funkcjonariusze czekają pod numerem telefonu (62) 749-82-00 bądź bezpośrednio w KPP Jarocin, ul. Bohaterów Jarocina 15.

 

Generalna Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informacje o tej bulwersującej sprawie zamieściła w mediach społecznościowych.

 

Sprawca wykazał się nie lada determinacją, by uszkodzić i połamać taką ilość drzew oraz dotrzeć w miejsca, które niejednokrotnie są bardzo trudno dostępne” - napisali urzędnicy GDDKiA na fanpage'u.

 

Post wywołał wiele komentarzy. W internecie pojawiają się sugestie, również osób z branży, że mogło być to celowe działanie, a nie wyłącznie wybryk wandali. Świadczyć ma o tym rozmiar strat i sposób niszczenia drzewek.

 

- Te drzewa mogły się nie przyjąć, bo nie były odpowiednio pielęgnowane, podlewane albo były chore. Uszkodzone np. przez wandali - a tak to może wyglądać - nie podlegają gwarancji - tłumaczy jeden z naszych rozmówców.

 

Czy rzeczywiście tak się stało?

 

GDDKiA liczy, że policja szybko ustali sprawców. Drzewka posadzono w ramach kontraktu z firmą, która budowała bajpas Jarocina.

 

- Na zieleń jak i inne elementy drogi wykonawca daje gwarancje. W większości przypadków jest to okres czterech lat. Kilka drzewek było martwych wzdłuż drogi S11 i wykonawca w ramach gwarancji ma za zadanie je wymienić - zaznacza Alina Cieślak.

 

Podkreśla, że GDDKiA nie ma zastrzeżeń do firmy, która zajmuje się pielęgnacją zieleni na obwodnicy Jarocina.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020