› Aktualności
19:38 / 25.05.2018

Zrób z nimi Noc Naukowców w Jarocinie

Zrób z nimi Noc Naukowców w Jarocinie

fot. redakcj

Grupa pasjonatów nauki i nowych technologii chce zorganizować II Noc Naukowców w Jarocinie. Szuka osób, szkół i firm , które chcą pomóc.

 

R E K L A M A

 

 

Noc Naukowców organizuje w Jarocinie FabLab, który powstał przy Fundacji „Ogród Marzeń”.

Projekt realizowany jest od ubiegłego roku. Fundacja stworzyła warsztat, w którym jest drukarka 3 D, laser oraz narzędzia potrzebne do tworzenia różnych rzeczy. W ramach projektu organizowane są również zajęcia dla dzieci i młodzieży z nowych technologii: budowania robotów, nauki programowania, mechatroniki, projektowania 3D, pracy z laserem, filmowania.

W październiku FabLab będzie organizował II Noc Naukowców. Wydarzenie przyciągnęło w ubiegłym roku tłumy. Można było zobaczyć roboty, wziąć udział w wielu doświadczeniach, poznać technologię druku 3D.

W ubiegłym roku Noc Naukowców pomogły przygotować szkoły: ZSP-B w Tarcach, Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie, ZS nr 5 w Jarocinie. Swoje stanowisko miał wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego oraz PWiK w Jarocinie.

 

- Mamy nadzieję, że w tym roku dołączy do nas więcej szkół, firm i osób prywatnych. Zachęcamy do współpracy. Razem stworzymy jeszcze ciekawsze wydarzenie – mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji „Ogród Marzeń”

 

W tym roku FabLab chce zorganizować wydarzenie z większym rozmachem i szuka partnerów: firm, szkół oraz osób prywatnych, które chciałyby pomóc w organizacji, stworzyć jakiś projekt, przeprowadzić doświadczenia.

Organizatorzy zapraszają na zebranie, które odbędzie się we wtorek, 29 maja, o godz. 15.30 w siedzibie Fundacji „Ogród Marzeń”, Jarocin, ul. Kasprzaka 1a

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w zebraniu, a chciałyby pomóc mogą skontaktować się telefonicznie 508-318-924

Wszyscy, których interesuje tematyka nowych technologii oraz działalności FABLABU w Jarocinie zachęcamy do obserwacji profilu https://www.facebook.com/MinifablabJarocin

Warsztat FabLabu w Jarocinie mieści się na ul. Kasprzaka 1 w Jarocinie (Kotłownia Veolia)

II NOC NAUKOWCOW organizowana jest w ramach projektu „FabLab w działaniu”, który współfinansuje Gmina Jarocin.

Fablab wspierają: Gmina Jarocin, Veolia, Polwos, AT, Drobud

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A