Zwycięstwo w olimpijskiej atmosferze

Zwycięstwo w olimpijskiej atmosferze - Zdjęcie główne

Drużyna „czwórek” TKS-u Siatkarz została mistrzyniami Wielkopolski w minisiatkówce. Awans do finału ogólnopolskiego wywalczyły także jarocińskie „dwójki”.

Finał Mistrzostw Wielkopolski w Minisiatkówce o puchar Kinder + Sport został rozegrany w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Atmosfera na trybunach była bardzo gorąca, zwłaszcza podczas gier jarocińskich zespołów. - Emocje są ogromne. Większe niż na igrzyskach olimpijskich, bo tam grali Polacy, a tu grają NASI – mówili podekscytowani kibice.

Najlepiej z trzech jarocińskich zespołów spisała się ekipa „czwórek” (rocz. 2001). Podopieczne Adama Sobczaka (Patrycja Ignasiak, Aleksandra Styś, Daria Mrówczyńska, Martyna Kujawa, Julia Kita) wygrały wszystkie mecze i zasłużenie wywalczyły miano najlepszej drużyny w Wielkopolsce. - Trzeba obiektywnie przyznać, że Jarocin grał dziś najlepszą siatkówkę – podkreślali zgodnie trenerzy innych ekip.

Awans do finału ogólnopolskiego wywalczyła także drużyna „dwójek” - rocz. 2003 - (Julia Misiak, Julia Marciniak, Katarzyna Reślińska). Podopieczne Agnieszki Sobczak zajęły trzecie miejsce w mistrzostwach Wielkopolski.

Gorzej poszło tym razem „trójkom”, które zajęły ósme miejsce.

W niedzielę w sali przy ZSP nr w 2 Jarocinie w finale wielkopolskim (bez jarocińskich drużyn) rywalizować będą chłopcy.