Rozwój jednak w Katowicach

Rozwój jednak w Katowicach - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin przegrała 1:2 z Rozwojem Katowice kończąc krótką, trzymeczową passę spotkań bez porażki.

Bez czterech graczy pauzujących za kartki (Roberta Menzla, Krzysztofa Bartoszaka, Huberta Oczkowskiego i Damiana Pawlaka) musiała sobie radzić Jarota w meczu z Rozwojem. Zmiennicy nie dali rady ich zastąpić i jarociniacy przegrali mecz po trzech kolejnych spotkaniach bez porażki.

Wiosną przekleństwem Jaroty stają się pierwsze minuty gry. Po raz kolejny jarociniacy stracili gola już w 2. minucie. Robert Mandrysz wykorzystał błąd defensywy i wyprowadził Rozwój na prowadzenie.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się goście, a Jarocie brakowało tego, co dało jej punkty w poprzednich spotkaniach - determinacji.

Druga połowa zaczęła się prawie tak samo jak pierwsza. Katowiczanie zdobyli kolejnego gola, ale tym razem sędzia go nie uznał, o co spore pretensje mieli gracze i trener gości.

Kiedy w 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dawid Domański wydawało się, że Jarotę stać będzie na wywalczenie korzystnego rezultatu. Niestety. W 78. minucie Adam Żak wykorzystał niefrasobliwość Simona Krawczyka i zdobył drugiego gola dla gości.

Dopiero od tego momentu jarociniacy natarli z większą determinacją, jednak zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki, po strzale Łukasza Ślifirczyka.

Rozwój był w tym meczu lepszym zespołem, wygrał zasłużenie i wciąż liczy się w walce o utrzymanie w zreformowanej II lidze.

Jarota Hotel Jarocin - Rozwój Katowice 1:2 (0:1)
0:1 - Robert Mandrysz (2.)
0:2 - Adam Żak (78.)
1:2 - Łukasz Ślifirczyk (85.)

Jarota: Simon Krawczyk, Jędrzej Ludwiczak, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek Ż, Piotr Skokowski, Hubert Antkowiak (62. Igor Skowron), Michał Grobelny Ż, Krzysztof Czabański (62. Michał Staszowski), Kordian Latos (30. Adam Durowicz Ż), Mateusz Zatwarnicki, Łukasz Ślifirczyk

Rozwój: Maciej Budka, Damian Mielnik, Przemysław Szymiński, Dawid Domański Ż Ż CZ, Łukasz Winiarczyk, Damian Gacki (73. Adrian Świerczyński), Michał Gałecki, Robert Tkocz, Robert Mandrysz, Przemysław Szkatuła (46. Adam Żak), Maciej Ropiejko (46. Sebastian Gielza Ż)