Niedziela z Mają

Niedziela z Mają - Zdjęcie główne

Drużyna Sante BSA Tour wywalczyła mistrzostwo Polski w kolarstwie górskim w wyścigach sztafet. W piątkowych sprintach triumfowali Borys Góral i Katarzyna Solus-Miśkowicz. W niedzielę, w Żerkowie, o najbardziej prestiżowe tytuły powalczą m.in. najlepsi seniorzy i seniorki z Mają Włoszczowską na czele.

Piątkowe i sobotnie wyścigi dostarczyły wiele emocji. Zwłaszcza sprinty, w których w Żerkowie po raz pierwszy w historii, rozdano medale mistrzostw Polski, były bardzo widowiskowe. Cała trasa była widoczna dla kibiców.

Po indywidualnych eliminacjach w kolejnych wyścigach startowało po czterech zawodników, z których dwóch przechodziło do następnej rundy. Finał wygrał Borys Góral (pokonał największą nadzieję polskiego kolarstwa górskiego - Piotra Konwę - jego starszy brat Marek, olimpijczyk z Londynu, zgłoszony do startu, nie wziął udziału w sprintach, podobnie jak Paula Gorycka).

Nazwisko zobowiązuje – śmiał się na mecie Borys Góral - reprezentant klubu ze Środy Wlkp.

Jako junior myślałem że mam nędzne szanse - ale jest „blacha” (medal) – skromnie mówił Piotr Konwa - drugi w sprincie, który dzień później, w wyścigu sztafet, uzyskał najlepszy czas z wszystkich startujących, ale "jego" ekipa zajęła drugie miejsce.

Wśród kobiet w sprincie zwyciężyła Katarzyna Solus-Miśkowicz - Wciąż jestem jeszcze oszołomiona i zaskoczona zwycięstwem. Mam nadzieję że w niedzielę nie będę za bardzo „zakwaszona” i będę jeszcze w stanie powalczyć o kolejny sukces -powiedziała na konferencji prasowej mistrzyni Polski.

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim-Żerków 2013
Sprinty - XCE
Mężczyźni:
1. Borys Góral (SUPERIOR MTB ENERGY TEAM Środa Wlkp.)
2. Piotr Konwa (4F RACING TEAM)
3. Marcin Kawalec (KTM RACING TEAM Złoty Stok)
4. Tomasz Dróżdż (JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM)

Kobiety:
1. Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEKMEBLE-CYCLOKORONA Kielce)
2. Elżbieta Figura (MTB SILESIA Rybnik)
3. Aleksandra Dawidowicz (BIG ESSE CARRERA)
4. Monika Żur (4F RACING TEAM)

Sztafety:
1. SANTE BSA TOUR (Piotr Kurczab, Patryk Adamkiewicz, Aleksandra Podgórska, Bartosz Banach)
2. 4F RACING TEAM (Piotr Konwa, Paula Gorycka, Monika Żur, Adrian Kucharek)
3. MTB SILESIA Rybnik (Grzegorz Hajda, Jakub Zamroźniak, Elżbieta Figura, Łukasz Pihulak)

PROGRAM MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM
NIEDZIELA-7 LIPCA
08.30 - 09.15 oficjalny trening
09.30 - 11.00 wyścig juniorek
11.05 - 12.30 wyścig juniorów
11.10 - 12.15 wyścig masters mężczyźni
12.30 dekoracje najlepszych trójek wyścigów juniorek, juniorów, masters w miasteczku zawodów
12.45 - 14.40 wyścig U-23 i elity kobiet
14.55 - 16.30 wyścig U-23 i elity mężczyzn
17.15 dekoracje najlepszych trójek wyścigów U-23, elita kobiet, U-23, elita mężczyzn w miasteczku zawodów