Klęska po przerwie

Klęska po przerwie - Zdjęcie główne

Drużyna Jaroty Hotel Jarocin przegrała aż 1:5 z Ruchem Zdzieszowice, choć po pierwszej, bezbramkowej połowie nic nie zapowiadało takiej klęski. Oba zespoły potrzebowały zwycięstwa. W pojedynku „o sześć punktów” lepsi byli goście. Dla gospodarzy była to już piąta porażka z rzędu.

W pierwszej połowie Jarota grała przyzwoicie, kontrolowała sytuację na boisku i przy odrobinie szczęścia mogła prowadzić. Strzały Bartosza Cierniewskiego i Marcina Wojciechowskiego zablokowali obrońcy Ruchu, a uderzenie Krzysztofa Bartoszaka z rzutu wolnego z trudem na róg sparował bramkarz gości. - Myślę, że właśnie bramki w pierwszej połowie nam zabrakło. Wtedy ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej - mówił po ostatnim gwizdku sędziego trener Jaroty.

Po przerwie gra gospodarzy posypała się całkowicie. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza w niecałe dwadzieścia minut stracili trzy bramki i było praktycznie po meczu.

Paradoksalnie, właśnie wtedy, kiedy wydawało się, że Jarota nie ma już najmniejszych szans na korzystny wynik, podopieczni Jarosława Araszkiewicza zagrali najlepszy kwadrans w tej rundzie. Wyżej podeszli Michał Grobelny i Hubert Oczkowski, a cała drużyna zagrała zdecydowanie agresywniej. Udało się to zamienić na bramkę. Po bardzo ładnej akcji Michała Grobelnego obrońca Ruchu zatrzymał w polu karnym piłkę ręką, a jedenastkę wykorzystał Marcin Wojciechowski. Niestety chwilę później drugą, żółtą kartkę zobaczył Hubert Oczkowski i musiał przedwcześnie opuścić boisko, a to już zupełnie podłamało gospodarzy, którzy stracili jeszcze dwie bramki.

Jarota Hotel Jarocin - Ruch Zdzieszowice 1:5 (0:0)
0:1 - Marcin Lachowski - z rzutu karnego (52.)
0:2 - Przemysław Bella (56.)
0:3 - Paweł Baraniak (62.)
1:3 - Marcin Wojciechowski - z rzutu karnego (67.)
1:4 - Marek Sobik (78.)
1:5 - Bartosz Kieliba - samobójcza, po strzale Dawida Hanzela (90.)

Jarota Hotel: Karol Szymański, Hubert Oczkowski Ż, Ż, CZ, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski, Michał Grobelny, Marcin Wojciechowski, Karol Danielak, Bartosz Cierniewski (78. Jędrzej Ludwiczak), Bartłomiej Olejniczak (84. Tobiasz Konieczny), Krzysztof Bartoszak (46. Hubert Nawrocki)

Ruch: Patryk Sochacki, Krystian Anioła, Michał Bachor, Aliaksei Dubina Ż, Daniel Nowak, Paweł Baraniak (88. Maciej Rozmus), Łukasz Damrat Ż (82. Mariusz Kapłon), Przemysław Bella, Marek Sobik Ż (81. Adrian Pajączkowski), Mateusz Bukowiec (15. Marcin Lachowski), Dawid Hanzel