Lanie od beniaminka

Lanie od beniaminka - Zdjęcie główne

Od dotkliwej porażki rozpoczęli swój szósty sezon w II lidze piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Beniaminek rozgrywek - Odra Opole - był zdecydowanie lepszy i wygrał zasłużenie 3:0.

Pierwsza połowa nie zapowiadała dotkliwej klęski Jaroty. Oba zespoły badały się. Częściej przy piłce byli gospodarze, ale bardziej wynikało to z taktyki podopiecznych Jarosława Araszkiewicza, którzy mieli grać spokojnie na własnej połowie szukając szansy w kontratakach. Po jednym z nich jarociniacy powinni byli objąć prowadzenie, jednak najpierw strzał Piotra Skokowskiego obronił bramkarz, a dobitki Karola Danielaka (przewrotką) i Krzysztofa Bartoszaka (głową) z linii bramkowej wybijał Arkadiusz Lalko.

Gospodarze także raz bardzo poważnie zagrozili bramce Jaroty. Adrian Krysian „położył” już Karola Szymańskiego, jednak za długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie sytuację wyjaśniła defensywa.

Po zmianie stron Odra uzyskała dużą przewagę. Ułatwiła im to szybko zdobyta bramka z rzutu karnego. Debiutujący w II lidze Wojciech Kamiński (po przerwie zmienił innego debiutanta Tobiasza Koniecznego) wyciął Grzegorza Skrzypczaka (zaliczającego pierwszy występ w Odrze) i sędzia nie miał wątpliwości wskazując na „wapno”. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krysian.

Od tego momentu na boisku dominowali już gospodarze, którzy już cztery minuty później, po rzucie rożnym, i strzale Marcina Kocura podwyższyli prowadzenie.
Jarota nie potrafiła przeciwstawić się Odrze, a bardzo dużo pracy miał Karol Szymański, który, mimo że wpuścił trzy bramki (trzecią ponownie z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Piotra Garbarka) był najlepszym zawodnikiem Jaroty.

Odra Opole - Jarota Hotel Jarocin 3:0 (0:0)
1:0 - Adrian Krysian - z rzutu karnego (51
2:0 - Marcin Kocur (55.)
3:0 - Dawid Tomanek - z rzutu karnego (78.)

Odra: Bartłomiej Danowski, Marcel Surowiak, Maciej Michniewicz, Arkadiusz Lalko, Grzegorz Skrzypczak, Dawid Tomanek, Michał Glanowski, Tomasz Copik Ż, Sebastian Deja (21. Adrian Krysian), Mateusz Krawiec Ż (86. Dawid Wolny), Marcin Kocur (78. Adam Setla)

Jarota Hotel: Karol Szymański, Hubert Oczkowski Ż, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek Ż, Miłosz Filipiak, Tobiasz Konieczny (46. Wojciech Kamiński, 82. Hubert Antkowiak), Marcin Wojciechowski, Krzysztof Czabański (69. Hubert Nawrocki Ż), Karol Danielak, Piotr Skokowski (46. Bartłomiej Olejniczak), Krzysztof Bartoszak