Kolejne sukcesy taekwondzistów Białych Tygrysów Jarocin

Autor: | Zdjęcie: MUKS BIałę Tygrysy Jarocin

Kolejne sukcesy taekwondzistów Białych Tygrysów Jarocin - Zdjęcie główne

Filip i Dawid Guzek oraz MIłosz Linkiewicz zapewnili sobie udziałw w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży | foto MUKS BIałę Tygrysy Jarocin

Sport Kolejne sukcesy mają na swym koncie taekwondziści MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Michalina Wróbel walczyła na zawodach Pucharu Świata w Serbii. Natomiast w Pucharze Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim troje zawodników Białych Tygrysów zapewniło sobie udział w OOM.

W zawodach Pucharu Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim podopieczni Józefiny Nowaczyk - Wróbel wywalczyli trzy medale.

W rywalizacji juniorek bezkonkurencyjna w kategorii 44 kg była Michalina Wróbel. W półfinale utalentowana juniorka Białych Tygrysów pokonała 2:0 Julię Sobolewską z Taekyonu Sierpc, a w finale 2:1 Matyldę Szymczak z AZS-u Poznań. W kategorii 68 kg srebrny medal zdobyła Klaudia Łyskawa, która najpierw wygrała 2:0 z Hanną Hrabenko z AZS-u Warszawa, a następnie w półfinale pokonała 2:0 Bożenę Gal z Karyo Mszana Dolna. W finale zawodniczka Białych Tygrysów przegrała 0:2 z Julią Nowak z Szakala Jeżyce Poznań.

W rywalizacji kadetów srebrny medal w kategorii 53 kg wywalczył Filip Guzek. W drodze do finału zawodnik Białych Tygrysów pokonał po 2:0 kolejno: Nikodema Pyzdrowskiego ze Spartana Rokietnica, Aleksandra Kozbiała z UKS 10 Bydgoszcz i Nataniela Ołowniuka z Grabu Janówce Augustów. W finale Filip przegrał z Jakubem Mackiewiczem ze Spartana Rokietnica. W tej samej kategorii piąte miejsce zajął Dawid Guzek. Z kolei w kategorii 44 kg dziewiąte miejsce zajął Miłosz Linkiewicz. Kadeci Filip Guzek, Dawid Guzek i Miłosz Linkiewicz zapewnili sobie udział w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Po turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim Michalina Wróbel wróciła na Pucharze Świata w Serbii do rywalizacji z seniorkami. Tam uplasowała się na dziewiątym miejscu, przegrywając 1:2 swój pierwszy pojedynek z reprezentantkom Włoch (późniejszą brązową medalistką zawodów). Z kolei obecnie Wróbel przebywa we Włoszech na zgrupowaniu kadry seniorów, gdzie przygotowuje się do udziału w turnieju President Cup w estońskim Tallinie.