› Aktualności
07:46 / 09.01.2020

100 tys. nadwyżki w budżecie. Na co chcą ją przeznaczyć?

100 tys. nadwyżki w budżecie. Na co chcą ją przeznaczyć?

fot. zdjęcie pogladowe

Od stycznia 2020 roku w gminie Żerków obowiązuje nowy budżet, który został uchwalony pod koniec 2019 roku.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

W budżecie na 2020 roku znalazły się zapisy dotyczące pomocy finansowej dla powiatu na budowę ścieżki rowerowej z Żerkowa do Jarocina oraz dotacje do wymiany pieców i przydomowe oczyszczalnie ścieków.

 

[2019 rok był dla nich najlepszy. O kim mowa? Sprawdź TUTAJ].

 

 

Po raz pierwszy w budżecie znalazł się wykaz przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego. Te które przekroczyły kwotę 10 tys. zł zgodnie z prawem zostały ujęte w wydatkach majątkowych gminy. O tym na co wydany zostanie fundusz sołecki w poszczeglnych miejscowościach szerzej przeczytasz TUTAJ. 

 

Te wydatki w ramach funduszu sołekiego, których wartość przekroczyła 10 tys. zł musiały zostac wpisane do budzetu gminy. 

 

 Cieszę się, że w planie finansowym uwzględniony został fundusz sołecki. Mieszkańcy wsi mogli sami ustalić wydatki, zgodnie z własnymi potrzebami - powiedział przewodniczący rady gminy, Wojciech Gałązka.

 

[Finał WOŚP z uczestnikiem Szansy na Sukces - czytaj szczegóły TUTAJ].

 

W planach budżetowych nie zabrakło pieniędzy na dofinansowanie działań służących poprawie stanu środowiska naturalnego. 107 tys. zł przeznaczono na program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków i wymianę pieców centralnego ogrzewania.

 

[Zaśpiewali kolędy i pastorałki na Trzech Króli. Zobacz szczegóły TUTAJ].

 

Budżet na 2020 r. nie budził kontrowersji wśród żerkowskich radnych. Przyjęto go jednogłośnie. Na gminne inwestycje przewidziano zaś około 4 mln zł, co stanowi przeszło osiem procent planowanych wydatków.

 

[Ich dom spłonął w pożarze. Trwa zbiórka. Zobacz szczegóły TUTAJ].

 

Nowy budżet przewiduje również nadwyżkę nadwyżkę dochodów nad wydatkami w kwocie 100 tys. zł. Zostanie ona w całości przeznaczona na spłatę kredytów i pożyczek. Planowane zadłużenie gminy jest podobne do ubiegłorocznego i wynosi przeszło 9 mln zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART