› Aktualności
14:20 / 10.01.2020

28. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ZOBACZ PROGRAM na naszym terenie

28. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ZOBACZ PROGRAM na naszym terenie

fot. Materiały organizatora

Lekcję gry na dudach wielkopolskich wraz z opowieścią o młodzieńczym zamiłowaniu do gry na tym instrumencie, otwieraniu z kapelą dudziarską festiwalu w Jarocinie zaoferował na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

Dodatkowo dla zwycięzcy licytacji i jego rodziny włodarz gminy wystąpi z mini koncertem. Cena wywoławcza to 100 zł. Licytacja odbędzie się w niedzielę 12 stycznia podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarocinie. Pierwsze aukcje przekazanych przedmiotów zaplanowano na godz. 16.30, a drugą turę od godz. 19.00.

 

 

Ale podczas wielkiego finału będzie się działo znacznie więcej. Już od godz. 10.00 w JOK-u odbywać się będą warsztaty, a od 15.00 występy artystyczne. Na scenie pojawią się uczniowie ze Szkoły Tańca „Jast” Jarocin oraz Feel The Beat Family. Dla publiczności zagrają zespoły: nasz rodzimny "Pogo-Dni" oraz "Wszyscy Byliśmy Harcerzami". Gwiazdą wydarzenia będzie działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami zespół "Golden Life". [CZYTAJ TUTAJ]

 

 

W organizacji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście swe siły połączyły: Gmina Jarocin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, JOK Jarocin, SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA/Muzeum Regionalne w Jarocinie, Kontrapunkt, Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego oraz RoweLOVE-Jarocin. Osobne sztaby w Jarocinie mają również Zespół Szkół Społecznych (80 wolontraiuszy) oraz Organizacja Harcerska "Rodło" (70 wolontariuszy). 

W tym roku uzbierane pieniądze zasilą zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

 

Na terenie gminy Żerków finał organizuje sztab zarejestrowany przez Fundację Zerknij Tu [CZYTAJ TUTAJ]  Drugi działać będzie, jak co roku, w Szkole Podstawowej Dobieszczyźnie.

 

W gminie Kotlin będą kwestować również wolontariusze z dwóch sztabów. Jeden, zaledwie kilkuosobowy tworzony przez oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz drugi zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kotlinie z pomocą Domu Kultury. Od godz. 16.00 zaplanowano koncert z licytacjami atrakcyjnych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców gminy Kotlin i sztab WOŚP w Warszawie. Na scenie zaprezentują się m.in. Zespół Akordeonowy "Kotlin", zespół "Thumbnail", wokaliści sekcji DKK "Music voice and Joy", tancerze ze "Studia Kreacji Ruchu", przedszkolaki ze "Słoneczka" oraz nieco starsi śpiewacy z Chóru Arion.

 

W Nowym Mieście sztab Gminnego Ośrodka Kultury liczy 30 wolontariuszy. Koncert wraz z licytacjami rozpocznie się o godz. 17.00.

 

Gmina Jaraczewo nie ma co prawda swojego samodzielnego sztabu, ale i tak włączy się w pomoc dzieciom. Koncert kolęd, który odbędzie się w sobotę 11 stycznia będzie okazją również od kwestowania na rzecz WOŚP. [SZCZEGÓŁY TUTAJ]
 

Swój finał WOŚP organizuje w tym roku Golina. Początek o godz. 11.00 w Domu Katolickim, gdzie odbędzie się loteria, licytacja, kiermasz rzeczy używanych, jak również występy artystyczne dzieci i młodzieży, Klubu Seniora oraz instruktaż z zasad udzielania pierwszej pomocy. Panie z "Nasza Wspólnota Golina - Stowarzyszenie Dom Katolicki" będą czekać na wszystkich z ciastem i gorącymi napojami. Od godz. 16.00 impreza przeniesie się do szkoły. Tam na sali gimnastycznej odbędzie się turniej piłkarski dla młodych piłkarzy Gromu Golina i ich rodziców (wejście na salę tylko w czystym obuwiu sportowym). Przed ostatnim meczem odbędzie się pokaz ratownictwa w wykonaniu młodych strażaków z OSP Golina.

 

Ponadto od godz. 16.30 będzie otwarta świetlica szkolna, a w niej gry i zabawy planszowe oraz mini turniej na konsoli. W golińską inicjatywę włączyła się też miejscowa filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. To tam od godz. 16.30 można będzie posłuchać bajek w ramach akcji głośnego czytania oraz wyklejać serca WOŚP. Po zakończeniu turnieju wszyscy udadzą się na szkolne boisko, gdzie puszczone zostanie "Światełko do nieba".

 

 

 

9
1
oceń tekst 10 głosów 90%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST