› Motoryzacja
11:04 / 14.06.2019

3232 wypadki w województwie wielkopolskim w roku 2018 - czy Twoje ubezpieczenie pokryje straty?

3232 wypadki w województwie wielkopolskim w roku 2018 - czy Twoje ubezpieczenie pokryje straty?

Pod względem liczby wypadków drogowych województwo wielkopolskie zajmuje stosunkowo wysoką pozycję. Według raportu opublikowanego na witrynie policja.pl w roku 2018 na jego terenie doszło do aż 3232 takich zdarzeń (więcej było ich tylko w województwach małopolskim i łódzkim (odpowiednio: 3404 i 3759). Oznacza to, że wyjeżdżając na wielkopolskie drogi musisz liczyć się z ewentualnością spowodowania wypadku lub stanie się jego ofiarą i to bez względu na to, jak dobrze i jak ostrożnie prowadzisz swoje auto. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, które polisy najlepiej pokryją straty, jakie łączą się z wypadkami i kolizjami drogowymi.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Najbardziej korzystne OC

Najbardziej korzystne OC to takie, za które zapłacisz możliwie najmniej. Choć do polisy tej ubezpieczyciele chętnie dodają różnego rodzaju gratisy, albo też oferują rabaty na swoje pozostałe produkty, tak naprawdę to właśnie cena OC powinna być dla Ciebie głównym kryterium, jakie powinieneś brać pod uwagę przy jego zakupie. Zakres tego ubezpieczenia i tak regulowany jest ustawowo - to, w jakim towarzystwie je wykupisz, jest praktycznie bez znaczenia. Co to oznacza dla Ciebie? Oznacza to, że dobrze szukając, masz dużą szansę na znalezienie polisy OC, która będzie kosztowała Cię dużo mniej niż obecna.

Większość osób ma świadomość tego, że zakres OC jest niezmienny. A mimo to, nierzadko całymi latami, za swoją polisę przepłacają. Często wiąże się to ze swego rodzaju przyzwyczajeniem i lojalnością wobec zaufanego ubezpieczyciela, ale naprawdę warto zastanowić się, czy to aby na pewno dobre powody, by za swoje OC płacić niekiedy nawet kilkaset złotych więcej rocznie - tłumaczy doradca klienta z serwisu https://mubi.pl/.

Porównanie OC - rankingi i kalkulatory na witrynach ubezpieczycieli

Aby zorientować się w cenach OC, możesz przyjrzeć się na bieżąco aktualizowanym rankingom, które bez problemu znajdziesz w Internecie. Oczywiście podawane w nich ceny będą uśrednione, nie zaś dotyczące Twojego konkretnie przypadku.

Aby otrzymać ofertę polisy OC szytą na miarę, możesz skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń, dostępnych na stronach zdecydowanej większości tych towarzystw, które sprzedają ubezpieczenia komunikacyjne. Na podstawie danych, które wpiszesz w formularzu, stworzona zostanie dla Ciebie propozycja ubezpieczenia OC od danego ubezpieczyciela. Oczywiście sprawa nieco się komplikuje, jeśli zechcesz sprawdzić, jakie oferty mają dla Ciebie inne TU - na stronie każdego z nich pola formularza trzeba niestety wypełniać od nowa. Za każdym razem trwa to około 15 minut, jeśli więc zechcesz porównać w ten sposób większą ilość polis (co w przypadku OC jest wysoce zalecane), stracisz naprawdę sporo czasu. Tym bardziej, że w polach formularza nie możesz pozwolić sobie na pomyłkę, jako że skutkowałoby to błędami w stworzonej dla Ciebie ofercie.

Porównywarka OC i AC

Aby oszczędzić czas i szybko znaleźć najtańsze OC (a także najlepsze AC), wykorzystaj kalkulator w formie porównywarki. Narzędzie to znajdziesz na stronie https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/. Tak - tutaj również wypełnienie pól formularza będzie konieczne, by mogła zostać dla Ciebie stworzona oferta, jednak w przypadku porównywarki czynność tę wykonasz tylko raz, a propozycji polisy otrzymasz co najmniej kilka, a zwykle kilkanaście, z różnych towarzystw.

Porównywarka na bieżąco zaciąga dane od współpracujących z nią TU. Otrzymane oferty będą więc zawsze aktualne, a o promocjach, które w sieci organizowane są przez ubezpieczycieli praktycznie każdego dnia, również dowiesz się jako pierwszy. Będziesz też pozytywnie zaskoczony niskimi cenami, które wynikają po pierwsze z faktu, że kupujesz polisę przez Internet (towarzystwa ubezpieczeniowe premiują osoby, które nabywają ich produkty w ten właśnie sposób).

Ubezpieczenie AC - dodatkowa ochrona

AC to dobrowolne ubezpieczenie, które umożliwi Ci uzyskanie odszkodowania nie tylko za straty, jakich dozna Twoje auto w razie wypadku lub kolizji (spowodowanych także z Twojej winy), ale również w przypadku jego kradzieży, zderzenia ze zwierzęciem, aktów wandalizmu czy działania sił przyrody. Zwykle ochronę przed tymi zdarzeniami uzyskujesz już w pakiecie podstawowym, czyli najtańszym. Możesz także rozszerzyć go o opcje dodatkowe, które będą dla Ciebie przydatne i na przykład zapewnić sobie wsparcie ubezpieczyciela w przypadku konieczności holowania auta do warsztatu, zorganizowania samochodu zastępczego czy wymiany koła.

AC to bardzo elastyczne ubezpieczenie i bez problemu można stworzyć z niego coś w rodzaju “ubezpieczenia autorskiego”, czyli takiego, które idealnie odpowiadało będzie potrzebom danego klienta. Warto także pamiętać, że zakres tej polisy nie jest ustawowo regulowany - to ubezpieczyciel decyduje, co znajdzie się w danym pakiecie i jaka będzie jego cena. Co za tym idzie, warto sprawdzić, czy przypadkiem w innym TU nie dostaniemy lepszej ochrony, płacąc za polisę AC mniej - mówi doradca klienta porównywarki Mubi.

Przed zaakceptowaniem warunków umowy AC koniecznie zapoznaj się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Upewnij się, że jego zakres faktycznie odpowiada temu, na czym szczególnie Ci zależy. Sprawdź również informacje odnośnie limitów (np. odległości holowania) oraz wyłączeń odpowiedzialności, czyli sytuacji, w których wybrane TU nie będzie zobowiązane do tego, by wypłacić Ci odszkodowanie.

Pamiętaj, że chociaż ubezpieczyciele chętnie oferują zniżki na pakiety OC/AC, to nie masz obowiązku, by obie te polisy kupować w tym samym TU. Niekiedy bardziej opłacalny okaże się zakup najtańszego OC w jednym towarzystwie, a najlepszego AC w drugim. Jedne i drugie szybko znajdziesz, korzystając z porównywarki ubezpieczeń Mubi.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART