› Aktualności
10:26 / 11.05.2020

350 tys. do wzięcia w konkursie. Kto może sięgnąć po pieniądze z programu Nasza wieś naszą wspólną sprawą?

350 tys. do wzięcia w konkursie. Kto może sięgnąć po pieniądze z programu Nasza wieś naszą wspólną sprawą?

fot. pixabay

350 tys. zł przeznaczył zarząd Województwa Wielkopolskiego na realizację kolejnej edycji otwartego konkursu ofert pod nazwą "Nasza wieś naszą wspólną sprawą" w ramach samorządowego programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020".

 

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych działających na wsi. Ma na celu wsparcie przedsięwzięć służących aktywizacji lokalnych społeczności wiejskich.

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

 

Projekty, jakie mogą uzyskać dofinansowanie, powinny dotyczyć: realizacji niewielkich przedsięwzięć inwestycyjnych, zakupu towarów służących rozwojowi i kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych, wydania materiałów promujących sołectwo, założenia i prowadzenia serwisu internetowego sołectwa, organizacji warsztatów lub szkoleń na temat idei odnowy wsi, elementu wyróżniającego sołectwo, zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, pozyskiwania środków na realizację celów statutowych lub funduszu sołeckiego.

 

- Konkurs „Nasza wieś naszą wspólną sprawą” to szansa dla organizacji aktywnie działających na wsi aby społeczności lokalne mogły zrealizować liczne pomysły i wspólne inicjatywy scalające mieszkańców „małej ojczyzny”. Konkurs to także okazja do promocji wyjątkowych walorów sołectw i ich tradycji. Mieszkańcy i członkowie organizacji wiejskich mają doskonałą szansę zdobycie doświadczenia w związku z realizacją projektu

 

- mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Z uwagi na ogłoszenie w kraju stanu epidemii związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, w tegorocznej edycji konkursu wyłączono możliwość dofinansowania imprez tematycznych promujących sołectwa. Projekty składane w konkursie powinny dotyczyć sołectw uczestniczących w programie "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020". Obecnie w programie uczestniczy 2 149 sołectw z terenu 190 wielkopolskich gmin.

 

Program w całości finansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Na regionalną odnowę wsi do tej pory przeznaczono łącznie ponad 31 mln zł.

Nabór ofert w konkursie "Nasza wieś, naszą wspólną sprawą" potrwa do 26 maja.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST