› Aktualności
19:20 / 04.05.2020

45 zastępów straży w akcji: utonięcie, pożar śmieci i fałszywy alarm

45 zastępów straży w akcji: utonięcie, pożar śmieci i fałszywy alarm

fot. Adam Majewski

37 razy interweniowała w minionym tygodniu jarocińska straż pożarna.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

14 razy udawali się ratownicy do szpitala, aby sprawdzić ustawione tam namioty. Cztery razy dostarczali żywność do osób objętych kwarantanną. W Gąsiorowie, Żerkowie, Noskowie i Stęgoszy usuwali agresywne owady.

 

W weekend wyjeżdżali dwa razy do zdarzeń drogowych. Jedna osoba trafiła do szpitala po zdarzeniu, do którego doszło w Stęgoszy (gm. Żerków). Kierująca volkswagenem nie zachowała należytych środków ostrożności, wpadła w poślizg i uderzyła w barierkę ochronną [ZOBACZ TUTAJ].

 

W sobotę na ul. Gostyńskiej w Jaraczewie w kraksie uczestniczyły dwa pojazdy.

 

- Kierujący skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z toyotą yaris - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

Jedną osobę przewieziono do szpitala. Ostatecznie policja zdarzenie zakwalifikowała jako kolizję. Sprawca kraksy został ukarany mandatem. Strażacy usunęli z drogi krajowej pozostałości powypadkowe.


W sobotę wieczorem ratownicy otrzymali wezwanie na ul. Żerkowską w Jarocinie. Ze zgłoszenia wynikało, że zapaliły się sadze w kominie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest to alarm fałszywy. W tym samym czasie w Cerekwicy zapaliły się śmieci [ZOBACZ TUTAJ].

 

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w niedzielę w Witaszycach. Tam na terenie nieczynnego murowanego basenu utopił się 67-letni mieszkaniec wioski [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

W ubiegłotygodniowych działaniach ratowniczych uczestniczyło 45 zastępów ratowniczych. Od początku tego roku jarocińska straż pożarna wyjeżdżała 354 razy.

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST