7 goli padło w spotkaniu wojskowych z trenerami w IV Meczu Noworocznym (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W środę, 1 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej w Jarocinie odbył się IV Mecz Noworoczny. Wysokie zwycięstwo 7:0 zanotowali wojskowi.

Po raz trzeci w noworocznym meczu spotkali się trenerzy Akademii Piłkarskiej Reissa oraz żołnierze z 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk. W roku 2018 padł remis, a przed dwunastoma miesiącami górą byli trenerzy. Zdecydowanie lepiej pierwszy dzień 2020 roku wspominać będą wojskowi.

Już pierwszy kwadrans przyniósł aż cztery bramki, wszystkie strzelone przez żołnierzy. Na listę strzelców jako pierwszy w 4. minucie wpisał się Kamil Filipiak. Kolejne dokładali Kacper Wieliński, po raz drugi Filipiak oraz Mateusz Mazurkiewicz. Trenerzy nie zdołali odpowiedzieć nie tylko w pierwszej, ale również w drugiej połowie. W niej na pierwszego gola czekaliśmy niecałe 10 minut. Prowadzenie wojskowych podwyższył Jacek Pacyński, a błyskawicznie szóste trafienie dołożył Eryk Janowski. To jednak nie był koniec festiwalu strzeleckiego. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania na 7:0 ustalił Pacyński.

W trakcie spotkania prowadzona była zbiórka dla Marcela Samola. Udało się zebrać ponad 600 złotych.