› aktualności
13:18 / 10.10.2012

87 milionów nadal pod kreską

87 milionów nadal pod kreską
Kiedy Zakład Gospodarki Odpadami dostanie 87 milionów na rozbudowę?

147.721,678 zł warta jest rozbudowa Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Spółka stara się o ponad 87 milionów z programu Infrastruktura i Środowisko. - Obecnie z uwagi na brak wolnych środków nie ma możliwości podania konkretnego terminu odnośnie możliwości dofinansowania projektu - tłumaczy portalowi Grzegorz Zygan, główny specjalista w MŚ. Prezes Zakładu Gospodarki Odpadami twierdzi, że wszystkie dokumenty zostały przesłane w terminie. Czy wie, kiedy spółka może otrzymać dofinansowanie? - To jest jedno z niewielu pytań, jeśli chodzi o gospodarkę odpadami na terenie naszego porozumienia, na które nie potrafię odpowiedzieć. Nie umiem odpowiedzieć dlatego, że przeszliśmy wszystkie etapy możliwe do oceny w Funduszu Spójności, pokonaliśmy wszystkie stopnie, dostaliśmy kartę projektu, przydzielono nam nawet opiekuna mówiąc, że możemy przystępować do realizacji, przy czym nie przydzielono nam środków - mówi Mariusz Małynicz.
Dzisiaj miała zostać utworzona nowa lista rankingowa. Jarocin ma szanse na pieniądze, bo jest pierwszy na wśród wniosków rezerwowych.
- Nowa lista zostanie dzisiaj zatwierdzona - zapewniali po południu ministerialni urzędnicy. Na stronie ministertwa wciąż jednak wisi poprzednia lista z lipca.  

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

[AKTUALIZACJA 16.30]

Po godz. 16.00 na stronach MŚ ukazała się nowa lista rankingowa. Nie ma na niej projektu z Jarocina.

(nba)

Na zdjęciu prezes ZGO Mariusz Małynicz

Fot. Bartek Nawrocki

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST