› Aktualności
16:27 / 27.11.2019

90-letnie kino będzie świętowało 50-lecie wielkiego tenora

90-letnie kino będzie świętowało 50-lecie wielkiego tenora

fot. Materiały organizatora

Z okazji 90. rocznicy swojego powstania kino "Echo" zaprasza pod koniec grudnia na transmisję koncertu Plácido Domingo. Słynny tenor będzie świętował 50-lecie pracy artystycznej.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

 

W 1929 roku Euzebiusz Basiński w święta Bożego Narodzenia zaprosił jarociniaków na pierwsze pokazy w nowym kinie, które nazwał "Viktoria". Przez te 90 lat na ekranie gościło wiele sław: aktorzy, pieśniarze, muzycy, iluzjoniści. Magia kina sprawia, że największe sławy są na wyciągnięcie ręki. Dlatego i w tym roku wieczór tuż po świętach będzie można spędzić z niezwykłym gościem. Na ekranie kina "Echo" pojawi się Plácido Domingo, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.

 

W czasie swojej wybitnej kariery, zachwycił ponad 150 rolami scenicznymi. Otrzymał 11 Nagród Grammy. Przez publiczność zostanie z pewnością zapamiętany jako członek zespołu "Trzech Tenorów", który tworzył wraz z Luciano Pavarottim oraz José Carrerasem.

 

Pół wieku po swoim debiucie Plácido Domingo powróci w tę jedną wyjątkową noc nascenę zapierającego dech w piersiach Amfiteatru w Weronie, aby przypomnieć nam swoje najlepsze role w operach Verdiego: Nabucco, Simon Boccanegra oraz Makbet. Retransmisja koncertu trwać będzie 165 minut. Uroczysta gala prosto z Arena Di Verona rozpocznie się w piątek 27 grudnia o godz. 19.29. Bilety w cenie 19,29 zł do nabycia w kasie kina, JOK-u i na www.bilety24.pl.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART