Akademia Piłkarska Reissa przegrała z Lechią Gdańsk (ZDJĘCIA)

Akademia Piłkarska Reissa przegrała z Lechią Gdańsk (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W sobotnim meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 Akademia Piłkarska Reissa przegrała w Jarocinie 2:4 (0:2) z Lechią Gdańsk.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu obu ekip był dość spokojny. W 17. minucie Lechia powinna wyjść na prowadzenie, ale zawodnik gości za lekko uderzył piłkę z okolic 10. metra. Chwilę później Kacper Kroczyński mógł wykorzystać złe wybicie piłki przez bramkarza gości, ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę. W 22. minucie blisko strzelenia bramki był Emil Jędraszak, ale piłka po jego strzale w sytuacji sam na sam zatrzymała się na słupku. W 25. minucie dobrą interwencją popisał się Ksawery Klimowski, broniąc strzał rywala. W ciągu kolejnych 5 minut Lechia 2-krotnie pokonała bramkarza APR-u. Najpierw ekipa z Gdańska wykorzystali niecelne wyprowadzenie piłki przez obrońców gospodarzy, a następnie złe rozegranie rzutu wolnego pod polem karnym Lechii. Goście objęli prowadzenie 2:0, którego nie oddali do końca pierwszej połowy.

Druga połowa mogła udanie rozpocząć się dla Akademii Piłkarskiej Reissa. Emil Jędraszak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce. W kolejnych minutach nie było klarownych okazji, choć Kroczyński znów stanął przed szansą wykorzystania błędu bramkarza Lechii, ale znacznie się pomylił. Od 57. minuty goście musieli grać w osłabieniu. W krótkim odstępie czasu dwie żółte kartki obejrzał zawodnik Lechii. APR szybko wykorzystał liczebną przewagę. W 60. minucie Jędraszak minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. W 70. minucie strzału z dystansu spróbował Kamil Przywecki, ale uderzenie poszybowało nieznacznie nad poprzeczką. W 73. minucie trzeciego gola zdobyli goście uderzeniem z dystansu – Klimowskiemu zabrakło kilku centymetrów, aby odbić piłkę. W 79. minucie znów gospodarze złapali kontakt za sprawą Jędraszaka, ale chwilę później – już w doliczonym czasie gry (w CLJ U-15 czas gry wynosi 2x40 minut) – Lechia dołożyła czwartą bramkę, wyprowadzając szybką kontrę.

Za tydzień, 23 marca Akademia Piłkarska Reissa zagra w Popowie z Lechem Poznań. Początek o 11.00.

Akademia Piłkarska Reissa: Ksawery Klimowski – Wojciech Klimko (70’ Hubert Dorczyk), Kamil Przywecki, Maciej Paschke, Dawid Bocheński (71’ Bartosz Duda) – Krzysztof Bazarnik (76’ Krzysztof Giertych), Kamil Skok, Kacper Kroczyński (53’ Piotr Like), Wiktor Dobrzański (41’ Filip Tonder) – Mikołaj Hudziak (51’ Mikołaj Dworczak), Emil Jędraszak