› Motoryzacja
11:39 / 15.07.2019

Akcesoria samochodowe przydatne w podróży

Akcesoria samochodowe przydatne w podróży

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Służy nam jako środek lokomocji, a często jest narzędziem pracy. Niezależnie od tego, jaką pełni funkcje, każdy z nas chce, żeby jazda sprawiała przyjemność. Kiedy zauważamy, że potrzebujemy większego komfortu podróży, nie zawsze musi to oznaczać konieczność kupienia nowego auta. Czasem wystarczy zaopatrzyć się w kilka pomocnych akcesoriów. Rynek gadżetów motoryzacyjnych oferuje nam coraz więcej możliwości a ich szeroki wybór znajdziemy na stronie czesciauto24.pl Wiele z nich poprawia nie tylko wartości użytkowe samochodu, ale także pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo.

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Dawniej podróż w nieznane miejsce oznaczała konieczność wielogodzinnego studiowania mapy.  Te czasy odeszły już jednak w zapomnienie. Dziś z pomocą przychodzi nam technologia. Wystarczy, że wpiszemy adres docelowy w nawigację, a ta wyznaczy za nas trasę i poprowadzi na miejsce. Jest to sposób zdecydowanie wygodniejszy i mniej problematyczny od tradycyjnej mapy. Jeśli nie mamy nowoczesnego samochodu z inteligentnym panelem i zintegrowanym systemem GPS, możemy dokupić takie urządzenie. Dostępnych jest wiele modeli, które różnią się m.in. wielkością wyświetlacza, funkcjami i rodzajem map. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolejnym gadżetem motoryzacyjnych, który zdecydowanie ułatwia życie w podróży jest uchwyt do smartphona. W dzisiejszych czasach telefon to już nie tylko sprzęt służący do kontaktu, ale prawdziwe centrum dowodzenia światem. W samochodzie może on chociażby pełnić rolę nawigacji, wystarczy wgrać odpowiednie aplikacje i profesjonalny GPS jest zamknięty w naszym smartphonie. Dodatkowo oprogramowania te mają opcję włączenia alertów o fotoradarach, wypadkach i blokadach na trasie. Uchwyty do smartphona są dostępne w wielu wariantach. Mogą być mocowane do szyby lub do kratki wentylacyjnej  Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy intensywnie korzystać z telefonu w trasie, to koniecznie musimy się zaopatrzyć w ładowarkę samochodową. Nie jest do duży wydatek a lepiej uniknąć niemiłej niespodzianki, jaką jest pusta bateria w najmniej odpowiednim momencie.

Każdemu z nas z pewnością nie raz zdarzyło się rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem. Jest to naturalna sprawa, w dzisiejszym zabieganym świecie, chcemy być nieustannie w kontakcie ze wszystkimi. Właśnie dlatego urządzeniem, które powinni mieć wszyscy kierowcy jest z pewnością zestaw głośnomówiący. Sprzęt ten pozwala na prowadzenie rozmów bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy. Takie rozwiązanie nie tylko jest o wiele bardziej wygodne, ale też znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo pamiętajmy, że dzwonienie przez telefon bez zestawu głośnomówiącego grozi otrzymaniem mandatu.

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT