› kultura i rozrywka
12:38 / 12.10.2012

Ania Rusowicz otworzy wystawę zdjęć swojej mamy

Ania Rusowicz otworzy wystawę zdjęć swojej mamy
„Cześć, jestem Ada…” - to wystawa zdjęć Ady Rusowicz i zespołu "Niebiesko-Czarni", wykonanych we wrześniu 1974 roku, podczas V Wielkopolskich Rytmów Młodych w Jarocinie.

Ekspozycję można będzie zobaczyć w holu jarocińskiego kina. Uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę 13 października o godz. 18.30. Obecni będą: córka piosenkarki - Ania Rusowicz i autor fotografii - Wojciech Pietrzak. Pół godziny później odbędzie się koncert, który organizuje Stowarzyszenie JAROCIN XXI. Wystawa to dzieło Muzeum Regionalne w Jarocinie w ramach projektu „Spichlerz Polskiego Rocka”.

Ania Rusowicz wystąpi w tej samej sali, w której we wrześniu 1974 r. wystąpiła jej mama - Ada. Koncert „Niebiesko-Czarnych” zamykał V Wielkopolskie Rytmy Młodych. Z tamtych czasów zachował się plakat, który można będzie zobaczyć na wystawie. Sesja zdjęciowa w jarocińskim parku była wynikiem niespodziewanej wizyty artystki w znajdującej się w pobliżu kina siedzibie Amatorskiego Klubu Filmowego JAR, którego członkowie zajmowali się dokumentowaniem przebiegu WRM. - Powiedziała: „Cześć, jestem Ada…” i przywitała się z nami - wspomina Wojciech Pietrzak, wtedy osiemnastoletni miłośnik fotografii. - Bardzo bezpośrednia, bezpretensjonalna. Dla nas była to prawdziwa gwiazda z zespołu Niebiesko-Czarni.

Oprac. (ls)

Fot. Wojciech Pietrzak

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST