› Aktualności
10:57 / 30.04.2020

Arcybiskup zdecydował o zmianach w parafiach. Pierwsze dekrety w archidiecezji poznańskiej

Arcybiskup zdecydował o zmianach w parafiach. Pierwsze dekrety w archidiecezji poznańskiej

fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Archidiecezja poznańska podała pierwsze zmiany personalne, które wejdą w życie w okresie wakacji.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Zmiany obejmą trzy parafie znajdujące się na terenie Ziemi Jarocińskiej. Decyzją księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który "kieruje się dobrem dusz oraz pożytkiem Kościoła", z początkiem 1 sierpnia zmienią się proboszczowie w Radlinie, Cielczy i Górze. 

 

Nowym duszpasterzem parafii św. Walentego w Radlinie został mianowany ksiądz Piotr Budasz - dotychczasowy proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Bytyniu. Zastąpi księdza Piotra Dobaka, który jest znany również ze swojej działalności poetyckiej.  

 

Ksiądz Tadeusz Kurpisz został proboszczem parafii św. Małgorzaty w Cielczy w lipcu 2017 roku. Po trzech latach ma objąć parafię św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Dąbczu. Zastąpi go ksiądz Krzysztof Kruk, który jest obecnie duszpasterzem parafii pw. św. Marcina w Śnieciskach.

 

Zmiana nastąpi też w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Górze. Na miejsce księdza Henryka Kondratowicza został mianowany ksiądz Marek Szukalski - proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Pniewach.

O CZYM PRZECZYTASZ W NOWYM WYDANIU "GAZETY JAROCIŃSKIEJ"?

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART