AZS AWF Warszawa – Sparta Jarocin: Wymarzony debiut Jarociniaków w I lidze

AZS AWF Warszawa – Sparta Jarocin: Wymarzony debiut Jarociniaków w I lidze - Zdjęcie główne

W sobotę, 7 kwietnia Sparta Jarocin pokonała w meczu 1. kolejki I ligi rugby AZS AWF Warszawa 17:15.

Bardzo dobrze mecz rozpoczęli rugbiści Sparty Jarocin. W 10. minucie wynik otworzył przyłożeniem Błażej Kalinowski. Skutecznie podwyższył Kacper Włodarek i Sparta prowadziła 7:0. Gospodarze jednak szybko odpowiedzieli, ale samym przyłożeniem. Zawodnik AZS-u AWF Warszawa nie trafił z trudnej pozycji z podwyższenia. Kilkanaście minut później mieliśmy powtórkę tej sytuacji. Ponownie 5 punktów powędrowało na konto gospodarzy po przyłożeniu, a kopacz nie trafił podwyższenia. W końcówce kolejne punkty dały Sparcie prowadzenie do przerwy 14:10. Dobry kop Szymona Krzyżaniaka zebrał Kacper Włodarek. Był on nieprzepisowo powstrzymany przez rywala i sędzia przyznał karne przyłożenie dla Sparty.

W drugiej części meczu ponownie pierwsze punkty zdobyła Sparta. Wywalczony rzut karny udało się zamienić na 3 punkty dzięki skutecznemu kopowi na słupy Kacpra Włodarka. Po upływie godziny meczu trzecie przyłożenie zdobyli gospodarze, ale znów skończyło się tylko na nim. Dlatego też Sparta utrzymała prowadzenie 17:15. Wynik nie zmienił się do końcowego gwizdka.

Za tydzień, 14 kwietnia Sparta w Jarocinie zmierzy się z Rugby Ruda Śląska. Początek meczu na boisku przy ulicy Maratońskiej o 17.00.

Sparta Jarocin: Łukasz Bobek, Błażej Kalinowski, Sebastian Jakubiak, Kamil Nowak, Daniel Jaworski, Krzysztof Ermanowicz, Oskar Gibki, Tobiasz Nowak, Szymon Krzyżaniak, Kacper Włodarek, Michał Soliński, Bartosz Tondaś, Piotr Matuszak, Jan Krajka, Jacek Idzikowski, Bartosz Włodarek, Mateusz Komorniczak, Mateusz Kłosiński

Punkty dla Sparty: Błażej Kalinowski 12 (5 za przyłożenie + 7 za karne przyłożenie – przypisywane na konto kapitana), Kacper Włodarek 5 (3 z karnego + 2 z podwyższenia)

Więcej o meczu w najbliższym numerze "Gazety"