Bartoszaka patent na Zawiszę

Bartoszaka patent na Zawiszę - Zdjęcie główne

W ostatnim meczu tego sezonu na własnym boisku Jarota Jarocin zremisowała 1:1 z Zawiszą Bydgoszcz. Goście prowadzili od 14. minuty po bramce Macieja Dąbrowskiego. Kilka minut później boisko, po drugiej żółtej kartce, musiał opuścić Hubert Oczkowski i wydawało się, że jest już po meczu. Jarociniacy nie poddali się jednak i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania po pięknym strzale Krzysztofa Bartoszaka z rzutu wolnego.Fot. Stanisław Dziekański

Zawisza przyjechał do Jarocina świętować awans do I ligi. Gdyby podopieczni Adama Topolskiego wygrali w Jarocinie, to bez względu na wyniki innych spotkań na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek przypieczętowaliby sobie zajęcie drugiego miejsca w tabeli premiującego grą w wyższej lidze.

Jarota nie zamierzała oddać meczu bez walki. Piłkarzom Zawiszy nie pomógł nawet potężny doping prawie siedemsetosobowej grupy kibiców z Bydgoszczy i tylko zremisowali z podopiecznymi Czesława Owczarka. Szampany przygotowane na świętowanie awansu bydgoszczanie muszą przechować do przyszłej niedzieli. Oczywiście pod warunkiem, że w Bydgoszczy pokonają Czarnych Żagań.

Patent na drużynę Zawiszy ma Krzysztof Bartoszak, który w czterech potyczkach z zespołem z Bydgoszczy zdobył cztery bramki.

W ostatniej kolejce Jarota zagra w niedzielę w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem. Początek meczu o godz. 17.00.

Jarota Jarocin - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
0:1 - Maciej Dąbrowski, po dośrodkowaniu Patryka Klofika (14.)
1:1 - Krzysztof Bartoszak, z rzutu wolnego (31.)

Jarota: Dariusz Brzostowski, Hubert Oczkowski Ż, Ż, CZ, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa, Dariusz Juracki, Igor Skowron, Mateusz Witkowski (66. Karol Danielak, 90. +1 Hubert Nawrocki), Patryk Cierniewski (78. Krzysztof Czabański Ż), Szymon Matuszewski (74. Krzysztof Piosik), Krzysztof Bartoszak

Zawisza: Andrzej Witan, Cezary Stefańczyk, Błażej Jankowski Ż, Ż, CZ,. Maciej Dąbrowski Ż, Tomasz Warczachowski Ż, Maciej Kot (81. Jakub Bojas), Szymon Maziarz, Rafał Piętka (54. Marcin Tarnowski), Patryk Klofik (76. Jakub Wójcicki), Wojciech Okińczyc, Benjamin Imeh (63. Paweł Kanik)