› Daj znać
14:11 / 06.10.2016

Bloki bez ogrzewania. „Siedzimy w kurtkach”. Co się dzieje?

Bloki bez ogrzewania. „Siedzimy w kurtkach”. Co się dzieje?

fot. Bartek Nawrocki

PORTAL INTERWENIUJE

R E K L A M Awspieram jarocinskie MRT1

Od wczoraj docierają do nas niepokojące informacje od mieszkańców osiedla Konstytucji 3-go Maja w Jarocinie.

- Mieszkam w bloku nr 1 i od 2 dni nie mamy ciepłej wody ani ogrzewania. Spółdzielnia mieszkaniowa zgania sprawę na firmę Dalkię, dzwoniąc do wyżej wymienionej firmy, odsyłają do SM - opisuje sytuację jeden lokatorów. - Żadna z instytucji nie informowała o przerwach w dostawie ciepłej wody i ogrzewania.  Pogodę mamy jak widać za oknami, proszę o interwencje w tej sprawie.

To nie jedyne zażalenie. - Czwartą dobę jesteśmy bez ogrzewania i ciepłej wody przy tej pogodzie. Spółdzielnia kłamała nas dwie doby, że o niczym nie wie, a oni w rejonie szkoły nr 4 rozpoczęli jakąś inwestycję połączeniową rur z ogrzewaniem, ciepłą wodą i nas zostawili bez ogrzewania i ciepłej wody - mówi pan Marek. - Z rozmów z pracownikami wynika, że oni nie skończą tego szybko. Przy tej pogodzie to jest masakra, trzeba siedzieć w mieszkaniu w kurtce.

Z relacji mieszkańców wynika, że teraz ogrzewania nie mają już dwa bloki – I i II. 

Do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Jarocinie mimo kilku prób nie udało nam się dodzwonić.  Żadnej informacji o planowanej inwestycji nie ma też na stronie mieszkaniówki.

- Jest u mnie właśnie wykonawca i kończymy dzisiaj przełożenie sieci ciepłowniczej na terenie Szkoły Podstawowej nr 4  i Przedszkola - tłumaczy Waldemar Matuszak z firmy Dalkia.  - Robimy to na prośbę gminy Jarocina, ponieważ za chwilę będzie budowany łącznik pomiędzy tymi obiektami, a nasz węzeł był pomiędzy tymi obiektami.

Przedstawiciel Dalkii zapewnia, że dostawa ciepła zostanie przywrócona dzisiaj około godziny 17.00.  

[AKTUALIZACJA 09:02]

Oświadczenie SML-W w Jarocinie. W związku z przerwą w dostawie ciepła oraz ciepłej wody do budynków: Os. Konstytucji 3 Maja 1,2, ul. Bema 29, ul. Wojska Polskiego 67 w dniach 4,5,6 października 2016r. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jarocinie stanowczo oświadcza, że decyzja o wyłączeniu dostawy wymienionych mediów zostala podjęta autonomicznie przez producenta i dostawcę enegii cieplnej,którym jest Veolia Energia S.A., bez uzgodnień i wiedzy Spółdzielni. Cała odpowiedzialność za brak przekazu informacji dla mieszkańców leży po stronie Veolia Energia S.A.

Prezes Zarządu

Paweł Niewiadomski

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART