Brzostowski wyleciał z boiska, Jarota przegrała

Brzostowski wyleciał z boiska, Jarota przegrała - Zdjęcie główne

Drugą porażkę z rzędu odnotowali piłkarze Jaroty Jarocin. W wyjazdowym meczu XXX kolejki II ligi ulegli Lechii Zielona Góra 1:2. Gola dla jarocinian zdobył już na początku meczu Krzysztof Gościniak. Wszystko układało się pomyślnie do 60. minuty gry. Wtedy właśnie Lechia strzeliła wyrównującego gola. 10 minut później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Dariusza Brzostowskiego. Czy bramkarz Jaroty rzeczywiście przewinił - pozostaje sprawą sporną. Bezspornym jest natomiast, że wyleciał z boiska i w najbliższym meczu nie wystąpi. "Jedenastkę" na gola zamienił Wojciech Okińczyc i jarocinianie wyjechali z Zielonej Góry bez choćby jednego punktu.

Lechia Zielona Góra - Jarota Jarocin 2:1 (0:1)
0:1 - Krzysztof Gościniak (3.) asysta: Jacek Pacyński
1:1 - Michał Kojder (60.)
2:1 - Wojciech Okińczyc (70. z karnego)

Skład Jaroty: Dariusz Brzostowski, Hubert Oczkowski, Dawid Piróg, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa (84. Piotr Dutkowiak), Krzysztof Czabański (74. Szymon Gałczyński), Grzegorz Idzikowski, Jacek Pacyński, Karol Danielak (80. M. Bryll), Krzysztof Gościniak, Krzysztof Bartoszak (D. Szybiak)

Żółte kartki: Piróg, Garbarek
Czerwona kartka: Brzostowski (na zdjęciu) (68.)