› Aktualności
06:38 / 03.12.2016

Burmistrz: Będziemy monitorować całe miasto [WIDEO]

Burmistrz: Będziemy monitorować całe miasto [WIDEO]

fot. Przemysław Niewiada

W Jarocinie odbyła się kolejna debata na temat bezpieczeństwa zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Jarocinie.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Jednak ważniejsze od statystyk było to, co zapowiedział burmistrz Jarocina. Adam Pawlicki podkreślił, że bezpieczeństwo będzie w przyszłorocznym budżecie miasta „bardzo ważną rzeczą”.

- To będzie rzeczywiście skok taki milowy dlatego, że - komendant i pracownicy policji wiedzą – przygotowujemy monitoring w całym mieście – wyjawił Pawlicki. – W zasadzie już byśmy to mogli wykonywać, ale z instytucjami różnymi w Polsce jest różnie, nie mamy jeszcze zgody do wpięcia się w sieć Orange. To nas tylko blokuje. Bo jesteśmy w pełni przygotowani.

 Z jednej strony trudno o lepiej wydane pieniądze niż te zainwestowane w bezpieczeństwo. System kamer działa z pewnością prewencyjnie. Pytanie jak dalece i na ile skutecznie?

Tutaj też można zajrzeć do policyjnych statystyk. Głośne w ostatnich miesiącach sprawy kradzieży w sklepie monopolowym w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ], czy wyjęcia pieniędzy z bankomatu przy jednym z marketów [ZOBACZ TUTAJ]. Co łączy oba te zdarzenia? Policja ma wizerunki sprawców, bo tych nagrały kamery. Twarze upubliczniono. Problem w tym, że pozostają  bezkarni, bo nie udało się ich złapać.

Oczywiście zdarzają się wyjątki. Jak w przypadku kobiety, którą nagrał monitoring jak kradnie na cmentarzu Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]. Kiedy film trafił do mediów kobieta… sama zgłosiła się na policję…

Kiedy ruszy monitoring w Jarocinie?

ZOBACZ WIDEO

Jak wam się podoba pomysł? Czy monitoring jest potrzebny?

Czy monitoring w całym Jarocinie to dobry pomysł?

ankieta dodana 03.12.2016, ilość wszystkich głosów: 287
Zdecydowanie tak
68%
Zdecydowanie nie
31%
Nie mam zdania
1%
20
14
oceń tekst 34 głosów 59%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART