› Aktualności
09:24 / 12.07.2019

Burmistrz ćwiczy przed festiwalem. Czy wystąpi na scenie Jarocin Festiwal? [WIDEO]

Burmistrz ćwiczy przed festiwalem. Czy wystąpi na scenie Jarocin Festiwal? [WIDEO]

fot. Profil społecznościowy Adama Pawlickiego

Jarocin. Gmina Jarocin. Burmistrz Jarocina. Burmistrz Adam Pawlicki. Burmistrz Adam Pawlicki gra. 

Po jutrze rozpoczyna się Jarocin Festiwal 2019 [WIĘCEJ O WYDARZENIU - ZOBACZ TUTAJ] 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

W tym roku festiwal jest dwudniowy. Impreza wróciła na ul. Maratońską. Niedzielne występy podporządkowane są koncertowi telewizyjnemu, który będzie nagrywała telewizja publiczna. Wcześniej zapowiadano transmisję, ostatecznie będzie to retransmisja. 

 

Organizator deklaruje, że na imprezę sprzedano do ubiegłego tygodnia prawie 7 tys. wejściówek. Czy na scenie pojawi się też burmistrz Adam Pawlicki i to w roli muzyka? 

 

"Jarocin Festiwal 2019 już za kilkadziesiąt godzin, więc dziś klimat muzyczny.:) Przed południem, po kilku latach przerwy, odbyła się próba kapeli dudziarskiej z Jarocina. Jak Wam się podoba?" - pisze na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Adam Pawlicki. 

 

Burmistrz Adam Pawlicki wraz ze swoim bratem Jackiem uczył się gry na dudach u Franciszka Szymkowiaka w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie. W kapeli jako skrzypek gra Zbigniew Obara, emerytowany dyrektor tej placówki, a obecnie nauczyciel w Społecznym Ognisku Muzycznym i dyrygent zespołu "Zawsze Młodzi". Drugim dudziarzem jest Zdzisław Marecki z Wilkowyi, który także uczył się u Franciszka Szymkowiaka. I to właśnie on wyszedł z inicjatywą reaktywacji kapeli. Wrócił do grania po 30 latach przerwy.

 

Następna próba ma się odbyć pod koniec lipca. - Na festiwalu nie gramy. Pierwsze występy będą na dożynkach w Wilkowyi i Radlinie, 11 i 18 sierpnia - wyjaśnia Zbigniew Obara. Jako fachowiec od muzyki i instrument dodaje, że burmistrz ma piękne dudy po remoncie, które bardzo dobrze stroją.

 

Chcesz zgarnąć karnet na JAROCIN FESTIWAL? KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

10
1
oceń tekst 11 głosów 91%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST