› Aktualności
06:32 / 05.01.2020

Burmistrz nie miał łatwo ze skarbniczką

Burmistrz nie miał łatwo ze skarbniczką

fot. Elżbieta Rzepczyk

Koniec roku dla samorządów oznacza prace związane z uchwalaniem planu finansowego na kolejny rok.

 

 

Zadań do realizacji jest zawsze więcej niż pieniędzy w gminnej kasie. W związku z tym trzeba podejmować trudne i niepopularne decyzję. Zanim rada uchwali budżet, to projekt opiniuje regionalna izba obrachunkowa. Sprawdza, czy jest prawidłowo przygotowany i czy nie został przekroczony wskaźnik zadłużenia. W przedostatnim dniu minionego roku plan finansowy uchwaliła Rada Miasta i Gminy Jaraczewo.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

- Budżet jeszcze nigdy nie był tak ambitny - powiedział na sesji Dariusz Strugała, burmistrz. - Szczególnie dziękuje za pomoc pani skarbnik. To nie były łatwe rozmowy z nowym skarbnikiem, która ma nowe spojrzenie na gminne finanse. Chciałem na ręce pani skarbnik złożyć kwiaty. Zawsze kwiaty wręczałem przy okazji absolutorium [ZOBACZ TUTAJ]

 - Teraz uznałem, że można to zmienić i podarować bukiet przy okazji uchwalania. Budżet nie był łatwy. Będzie on również trudny do zrealizowania – mówił Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

 

 

 

Gmina Jaraczewo w tym roku na inwestycje przeznaczy 13.326.567 zł.

 

Władze zaplanowały rewitalizację jaraczewskiego rynku i parku. Co ma się zmienić w stolicy gminy? Czytaj we wtorkowym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART