15:27 / 21.11.2019

Był kolegą z pracy, teraz został dyrektorem. Czy coś się zmieni?

Był kolegą z pracy, teraz został dyrektorem. Czy coś się zmieni?

fot. SP Golina

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Golinie Urszula Kowalczyk, która odchodzi na emeryturę ma już swojego następcę. Do konkursu ogłoszonego przez jarociński magistrat zgłosił się tylko jeden kandydat.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Urszula Kowalczyk odchodzi na emeryturę z końcem tego roku. W związku z tym Urząd Miejski w Jarocinie ogłosił konkurs na obsadzenie tego stanowiska. Przesłuchanie jedynego kandydata, który się zgłosił, odbyło się w golińskiej podstawówce w środę - 20 listopada. Miało charakter otwarty, co dopuszczało udział publiczności.

 

 

Na sali zgromadzili się mieszkańcy Goliny, rodzice i nauczyciele. Zgodnie z prawem pytania kandydatowi mogli jednak zadawać tylko członkowie komisji konkursowej.

 

 

[szefowa wydziału kultury i oświaty w jarocińskim magistracie nagle straciła pracę - szczegóły TUTAJ]

 

 

O stanowisko szefa golińskiej podstawówki starał się Tomasz Jankowski, który do tej pory był nauczycielem w tej szkole.

 

 

[jarocińska oświata i kultura z nowym dyrektorem - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Po przedstawieniu przez niego obszernej koncepcji funkcjonowania placówki oraz odpowiedzi na wszystkie pytania, odbyło się głosowanie. Dziewięciu członków komisji było za tym, żeby Tomasz Jankowski został dyrektorem szkoły, dwóch było przeciwnych, a jeden się wstrzymał.

 

 

Tym samy komisja dokonała wyboru nowego szefa Szkoły Podstawowej w Golinie. Tomasz Jankowski obejmie funkcję 1 stycznia 2020 roku. Będzie to jego debiut na tym stanowisku.

 

 

Jak widzi swoją pracę w nowej roli?

 

 

- Zawsze wszystko robiliśmy zespołowo i ja nie zamierzam tego zmieniać. Mam nadzieję, że zespół zaakceptuje moje pomysły.

 

 

 

TOMASZ JANKOWSKI, nowy dyrektor Szkoly Podstawowej w Golinie

 

Fot. www.maciej-grz.pl

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST